Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niewielka nieszczelność chłodnicy...


p!etrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W zeszłym roku miałem nabijaną klimatyzację i w tym roku znowu mam problemy. Podjechałem do mechanika który robił mi to w zeszłym roku i stwierdzono uszkodzenie chłodnicy. Jest maleńka nieszczelność w 3 miejscach. Od razu stwierdził, że jest do wymiany i całość wycenił na 550zł wraz z robocizną nabiciem i wymianą. Moje pytanko jak długo mogę jeździć z taki stanem. Klima coś tam wieje na wolnych obrotach przy większych już w ogóle - mało czynnika chłodzącego jest. Martwię się czy gdzieś indziej nie ma nieszczelności. Nic w samochodzie nie było robione i nagle nieszczelności się pojawiły ? Na chwilę obecną nie mogę pozwolić sobie na naprawę, a bez nawiewu to ciężka sprawa. Duży problem z montażem takiej chłodnicy w domu ? Sprężarka działa jak mam włączony nawiew bez econ na klimatroniku ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiastowa wymiana bo zarzniesz kompresor.

Do tego niezbedna jest tez wymiana osuszacza i dlawika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Chłodnica założona (co prawda trzeba było spawać uchwyty bo jak zwykle chłodnica nie ta), szczelność azotem nie wykazała ubytków, nie było żadnych zanieczyszczeń w układzie olej mimo ubytku ok, czynnik napełniony. 2 godziny roboty z moją pomocą przy zderzaku i 500-cet złotych poszło..., ale chłodek wspaniały, jajecznicy nie będzie :)

Ps. devastation. Co racja to racja, sprężarka pracuje mimo tego, że klimatronik wyłączony. Zastanawiam się tylko czemu tak ważnego elementu w klimie nie zabezpieczono, aby nie uległ uszkodzeniu przy braku czynnika choćby nawet zimą gdzie nie użytkuje się klimy a sprężareczka mimo wsio tłoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka bez czynnika nie tloczy , obraca sie tylko koło wachliwe i ono musi byc smarowane. Po załaczeniu klimy koło wachliwe sie pochyla i tloki zaczynaja pracowac. Jesli masz olej w sprezarce to moze ona pracowac bez czynika i nic jej nie bedzie.

---------- Post dopisany at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Zasada działania sprężarek klimatyzacji sterowanych elektrozaworem | Auto klimatyzacja samochodowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprezarka bez czynnika nie tloczy , obraca sie tylko koło wachliwe i ono musi byc smarowane. Po załaczeniu klimy koło wachliwe sie pochyla i tloki zaczynaja pracowac. Jesli masz olej w sprezarce to moze ona pracowac bez czynika i nic jej nie bedzie.

---------- Post dopisany at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ----------

Zasada działania sprężarek klimatyzacji sterowanych elektrozaworem | Auto klimatyzacja samochodowa

Mechanik od razu informował mnie że dłuższa jazda w stanie ubytku czynnika wiązać się będzie z uszkodzeniem kompresora. Kolega devastation potwierdził informację, więc pojechałem to naprawić.

Materiały bardzo przydatne. Dobrze byłoby je przykleić do działu klimatyzacji.

Z tego co wyczytałem mimo wszystko przy dłuższym użytkowaniu w przypadku nieszczelności układu sprężarka uległa by uszkodzeniu bo pracuje z minimalną wydajnością rzędu 2-5%. Ubytek czynnika wiąże się z ubytkiem oleju, który smaruje układ tłoczący - przy jego braku zatrze kompresor opiłki zdewastują cały układ klimatyzacji. Popraw jeśli źle zrozumiałem, ale skoro u mnie jest sprężarka ze sprzęgłem sztywnym to tak właśnie jest jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...