Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ucięte przewody wiatraka PROBLEM gdzie podłaczyc?


DraKio

Rekomendowane odpowiedzi

witam dopiero dziś pod maską zauwazylem ze mam ucięte przewody (czerwone) przy wiatraku tym po lewej małym chyba on jest od klimy

są ucięte przy samym wiatraku

moje pytanie gdzie to ma byc podłączone ?;/ jakis debil nic nie dbał o ten samochód ... czas o niego zadbac

dodam ze jak włączam snieżynke na klimie to sie pokazuje ikona ale nic zimna nie daje..

silnik 2.6

sam0601w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucięte bo pewnie wentylator klimy jest padnięty,

btw wentylator klimy podłączamy pod brązową 2pinową kostkę przy zbiorniczku wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ucięte bo pewnie wentylator klimy jest padnięty,

btw wentylator klimy podłączamy pod brązową 2pinową kostkę przy zbiorniczku wspomagania.

sprawdzilem wiatrak sie kreci

przewody podłączylem i pojawil sie kolejny problem , ze po odpaleniu auta wiatrak kreci sie caly czas ;/ co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam ten sam problem co kolega wyżej , zobaczyłem że kostka jest rozłączona , podłączyłem , na drugi dzień po przekręceniu kluczyka wiatrak pracuje jak szalony , jakieś sugestie co jest do wymiany do przejrzenia , klima działa , sprawdzałem na chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nadal to samo odłączylem go od tamtej pory i tak jezdze czas sie za to bedzie zabrac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kreci się wam wiatrak po odpaleniu, to macie padnięty czujnik temp. ten co jest w chłodnicy 3-pinowy

---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:50 ----------

ulokowany jest w lewym (od kierowcy) dolnym rogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże bo to nie sterownik elektroniczny tylko zwyczajny stycznik termiczny.

Jeśli nie ten czujnik temp. to może masz zamontowaną wiązkę z 95r z audi bo była różnica w pinach na czujniku tj presostacie bo to chyba tak się fachowo nazywa. To ten czujnik co jest pod prawą lampą na przewodzie klimy na 4 przewody. To on jak klima jest nabita załącza wentylator na 1 bieg a jak nie wystudza czynnika dostatecznie skutecznie to ciśnienie wzrasta co powoduje załączenie się styku nr2 i mamy wtedy najszybszy bieg ale on to tylko w upały się włączą.

Poza tym dotatkowo zamontowano obwód przegrzania się płynu chłodzącego własnie na tym czujniku temp. co kolega wyżej pisze. Padnięty daje styk na stałę albo wcale nie załącza wiatraka. Sprawdź i daj znać jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie kolego, czytałem parę razy tematy z takim problemem (u mnie wogóle wiatrak nie chciał się załączać) i że za start wiatraka w przypadku odpalenia auta odpowiada ten 3 pinowy. Nie ma znaczenia czy do 2.6 czy 1.8 są takie same.

---------- Post dopisany at 09:36 ---------- Poprzedni post napisany at 09:35 ----------

dam Ci kolego później numer tego czujnika bo mam w zapasie (przy kupnie chłodnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy u mnie wiatrak jak klime włączam działa normalnie, a co do działania podczas zagotowania wody to nie wiem, bo nie miałem takiej sytuacji, a przecież mam jeszcze wisko i one daje rade. Tak wiec wiatrak mi tylko do klimy w sumie potrzebny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko dobrze zrobiles zaraz skocze ii poszukam tego czujnika i napisze ten nuemr części

---------- Post dopisany at 17:45 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

kurde na tym czujniku nie ma numerka

---------- Post dopisany at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany at 17:45 ----------

ok znalazłem na necie numer 191959481C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie reaguje na zmiane temp i daje tylko na szybę nawiew;/

zmieniam no na nogi na panelu a daje caly czas na szybe i temperatura tez caly czas ta sama, jedynie co działa to regulacja obrotów wiatraka , mechanik mi powiedzial ze padlo cos pod schowkiem pasazera , rozebralem i widze tam taki czerwony cos z wtyczką , od czzego to jest i czy to wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...