Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka lustrzanka do 1000zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy szukam lustrzanki na prezent do 1000zl. Możecie coś polecić? Osoba która będzie użytkowała ten aparat ma 15 lat więc dopiero zaczyna zabawę z fotkami:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grę wchodzi tylko Nikon D3000 lub Canon EOS 1100, ale one i tak kosztuja lekko ponad 1000 tyś zł. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tabasko:thumbup1: jeśli lekko to będzie ok :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko :wink: różnica między tymi modelami jest taka że w Canonie masz filmowanie a w Nikonie niestety brak. Pzdr :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem teraz NIKONA D3100 za 1465zł ze zwykłym obiektywem 18-55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba która będzie użytkowała ten aparat ma 15 lat więc dopiero zaczyna zabawę z fotkami

Dla mnie to zdanie jest kluczowe i pojawia sie pytanie czy tu w ogole jest potrzebna lustrzanka i skad taki pomysl bo to byl ten typ aparatu? Co to znaczy zabawa z fotkami? Dla mnie zabawa z fotkami to troche cos innego niz zabawa w fotografie. Fotografia to cos co wciaga, jest sztuka i wymaga takiego artystycznego spojrzenia na swiat oraz podstaw wiedzy jak to wszystko dziala. Natomiast to pierwsze polega tylko na wsciskaniu spustu migawki gdzie popadnie i strzelanie seria jak z karabinu. Dla tej wlasnie opcji zamiast lustra wybralbym hybryde pokroju fuji hs30. Wieksza uniwersalnosc, zwlaszcza jesli chodzi o obiektyw, prostrza obluga. Lustrzanka jest troche trudniejsza w obsludze, wymaga juz pewnych podstaw o fotografii a obiektyw 18-55 na dlugo nie starcza i szukajac zaraz cos z wiekszym przyblizeniem, koszta mocno wzrastaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna zabawę z fotkami bo jak inaczej to mam nazwać? Ty od razu umiałeś wykorzystywać w pełni swój sprzęt? :kox: To prezent dla mojej siostry więc i ja z niego będę korzystał:wink: a że miała już ze 2 aparaty kompaktowe to przyszedł czas na coś innego... A że się tym interesuje to się nie martwię że nie opanuje tego sprzętu:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty od razu umiałeś wykorzystywać w pełni swój sprzęt?

Pamietaj tylko ze nie o wykorzystywanie w pelni tu chodzi. Teraz zajmuje sie nawet zawodowo fotografia a nie wykorzystuje sprzetu w pelni. Dlaczego? Bo nie potrzebuje. Zajmuje sie tylko wybrana dziedzina fotografii i to wsio. Lustrzanki, te najtansze mieszcza sie w kategorii amatorskiej wiec tez sa dla ludzi i to wszystkich. Maja tryb AUTO nad ktorym sie nie zastanawiasz tylko pykasz jak leci. Zaznaczam raz jeszcze, ze chodzi tu o uniwersalnosc sprzetu a tego obiektyw 18-55 nie daje. Gdy szybko zacznie ograniczac, najdzie ochota na kupno drugiego i trzeciego... tu dopiero zaczyna sie prawdziwa zabawa z tym sprzetem ale tez i wykladanie kolejnych grubych pieniedzy. I wlasnie na to musisz byc przygotowany. No ale moze to byc tez pretekst na zrobienie kolejnego prezentu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no masz racje z tym pretekstem na kolejny prezent! :decayed: dzięki, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...