Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Brak mocy w silniku ABC 2,6


ppp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Zwracam sie do was drodzy koledzy poniewaz kolega ma A4 z silnikiem 2,6 oznaczenie silnika ABC i ma problem,a mianowicie ma problem z moca,bardzo ciezko wkreca sie na obroty,silnik nie jest taki dynamiczny jak powinien byc przy 150KM.Brak mocy wystepuje w granicach obtrotow od 1000-2500 pozniej mozna powiedziec ze jest dobrze.Z Vag-a nie wystapily zadne bledy.Na wolnych obrotach praca silnika jest nierowna i przy przyspieszaniu lekko szarpie nie przyspiesza plynnie.Co moze byc przyczyna.Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zauważyłeś błędów, to zważ na parametry, np. wskazania sond lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lambda do wymiany, mimo że nie pokazuje błędów. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Audi A4 1.8 mam podobny problem wymieniłem katalizator i nie pomogło.wszystko jest ok jak jade spokojnie, jak chce ruszyć szybko i wcisne do decy to jest jakby zamulony rozpedza się do 5000 obrotuw i muli, na dwujce to samo i do tego poszarpuje delikatnie. na luzie nie wchodzi na 7000 obrotó dochodzi do 5000 i skacze.

niewiem byłem u mechanika to wymienił mi katalizator.może ktoś ma podobnie pomocy?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Audi A4 1.8 mam podobny problem wymieniłem katalizator i nie pomogło.wszystko jest ok jak jade spokojnie, jak chce ruszyć szybko i wcisne do decy to jest jakby zamulony rozpedza się do 5000 obrotuw i muli, na dwujce to samo i do tego poszarpuje delikatnie. na luzie nie wchodzi na 7000 obrotó dochodzi do 5000 i skacze.

niewiem byłem u mechanika to wymienił mi katalizator.może ktoś ma podobnie pomocy?????

sprawdz czujnik położenia walu lub przepływke ale ja stawiam na czujnik polożenia wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...