Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki PowerBass vs FLi (16cm) - prośba o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem wczoraj ciekawą ofertę głośników. FLi FI6 Comp-F3

282306?$PDP_MAIN$

Porównałem specyfikację PowerBass S-6C oraz wspomnianego FLi:

PowerBass:

Moc Max: 210W

RMS: 70W

Pasmo przenoszenia: 60Hz-20kHz

Skuteczność: 90dB

Impedancja: 4Ω

Głębokość montażu: 58mm

Waga magnesu: 283g

FLi:

Moc Max: 255W

RMS: 85W

Pasmo przenoszenia: 50Hz-20kHz

Skuteczność: 90dB

Impedancja: 4Ω

Głębokość montażu: 57mm

Waga magnesu: 283g

Pytanie kieruje do osób które już bawiły się w przeróbki nagłośnienia. Według specyfikacji FLi powinien mieć głębszy bas bo reaguje niżej tylko jak to jest w praktyce? Słyszałem że PowerBass brzmi świetnie i daje całkiem głęboki bas. Czy sama specyfikacja FLi może zagwarantować podobne brzmienie czy np gorsze materiały sprawią że Fli będzie grał dużo gorzej? Oczywiście drzwi zostaną wygłuszone.

Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat, bo FLi mogę dostać na miejscu w sklepie, PowerBass'a musiał bym zamawiać z allegro, wysyłać itp...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam co prawda L60C i jakos tego basu nie mam po mimo 85W na kanał z wzmaka, z tego co czytałem po googlach nie ja pierwszy mam takie spostrzerzenia:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fli nie miałem

powerbass s-6c miałem jeśli dasz wzmacniacz który będzie kontrolował dobrze te głośniki to będzie też bass

chodziarz prawda taka że od niskich sekcji jest subwoofer i nawet najlepsze 16 nie zajdą tak nisko

miałem je pod wzmacniaczem 60W na kanał a później ponad 100W na kanał i była duża różnica oczywiście nie grały na maksa ale przy normalnym słuchaniu była różnica

wygłuszenie w A4 trudne do zrobienia , daj foty jak będziesz robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sub daje najlepszy bas, mam VIBE Slick SLR 12 (zamknięte pudło + 1200W) ale trochę mi brakuje, bas mocny ale zbyt płytki. Co do wygłuszenia to dam rady. Z tego co pamiętam to w A4 można wyciągnąć ramę z drzwi z całym oprzyrządowaniem szyby więc powinno być łatwiej. Jeśli przód po modach zagra jak należy to zamierzam wrzucić takie same głośniki basowe w tylne drzwi a głośniki w półce zostawić jako wysoko tonowe ale bez zwrotnicy (niech grają jak seria). Gdy zacznę zabawę to porobię fotki jak szła robota.

Najważniejsze co mnie interesuje to czy głośniki o podobnych specyfikacjach będą grały podobnie. Po mocy max nie ma co oceniać, bo może być różnie ale czy pozostałe dane mówią nam coś więcej. A taki głośnik 16 na pewno zagra lepiej niż seria. Nie chciał bym wyłożyć pieniędzy na coś co okaże się nieporozumieniem, zwykłym pykaczem z gwizdkiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wygluszenie drzwi w b5 to prosta sprawa żadnego rozbierania RAM czy czegokolwiek ,jedyne co To usunolem ta bombę z pianki bo przeszkadza i łatwiej i lepiej wygluszyc,a co do bassa to ja mam helix p12 w bagażniku i bass jest naprawdę super ale jednak musi być to głośnik niestety z wyższej serii bo sedan to nie kombi ,a na przodzie mam 16 dimensa el comp 6 i wszystko gra super i nie potrzebne mi głośniki w tylnych drzwiach i półce ,oczywiście kwestia gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wygluszenie drzwi w b5 to prosta sprawa żadnego rozbierania RAM czy czegokolwiek ,jedyne co To usunolem ta bombę z pianki bo przeszkadza i łatwiej i lepiej wygluszyc,a co do bassa to ja mam helix p12 w bagażniku i bass jest naprawdę super ale jednak musi być to głośnik niestety z wyższej serii bo sedan to nie kombi ,a na przodzie mam 16 dimensa el comp 6 i wszystko gra super i nie potrzebne mi głośniki w tylnych drzwiach i półce ,oczywiście kwestia gustu :)

To skoro twierdzisz że wygluszenie drzwi w b5 to tak banalna sprawa to czekam na opis jak to zrobiłeś........

wysłane z kanapki z szynką przez Tapatalk 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój opis audio car jest w wątku audio car dla laika ,a co do wygluszenia to Jak ci mam kolego opisać ,poprostu ściągniesz boczek,potem gniazdo na 16 głośniki następnie wyrwij tą bombę z drzwi i zaczynasz klejenie najpierw blachy po kolei wszędzie się da wszędzie ręką wejdzie potem cały przód i tyle ,na tym wątku audio car dla laika poszukaj linku w którym gość zrobił opis i zdjęcia jak Przerabiał na 16-ki i robił wygluszenie ,ja robiłem według jego opisu ,bierz się do roboty i zobaczysz że nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem ci tylko tyle że naklejenie mat na drzwi i założenie boczka to takie wygluszenie jak walenie konia w gumie, i tak nic nie zmienia... Troszeczkę bawię się w CA amatorsko, nawet bardzo, ale coś tam wiem i drzwi w b5 żeby były dobrze zrobione to albo blacha i na to maty lub robienie pancernego boczka, a tak to zmarnowales maty i nic więcej....

wysłane z kanapki z szynką przez Tapatalk 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że ja nie opisuje dokładnie i dosadnie jak ty,ale jeśli robisz to ,to powinieneś wiedzieć że w tych drzwiach przykleic mate miękka na wierzch bez robienia stelaza jest prawie nie możliwe więc ja to mam i to dość solidnie zrobione

---------- Post dopisany at 19:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ----------

a tak to wyglada,i dodam ze pod matami sa 1mm blaszki aluminiowe i juz nie ma zwrotnic bo jest aktywka:decayed:

IMAG0365.jpg

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

a jesli nadal uwazasz ze zmarnowalem maty,to juz twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wygluszenie drzwi w b5 to prosta sprawa żadnego rozbierania RAM czy czegokolwiek ,jedyne co To usunolem ta bombę z pianki bo przeszkadza i łatwiej i lepiej wygluszyc,a co do bassa to ja mam helix p12 w bagażniku i bass jest naprawdę super ale jednak musi być to głośnik niestety z wyższej serii bo sedan to nie kombi ,a na przodzie mam 16 dimensa el comp 6 i wszystko gra super i nie potrzebne mi głośniki w tylnych drzwiach i półce ,oczywiście kwestia gustu :)

Mówiłem o ściągnięciu ramy żeby wygłuszyć też poszycie drzwi, ale już nie wiem czy jest to konieczne. W kwestii głośników w tylnych drzwiach i półce to zobaczę (usłyszę) jak to będzie grało ze zmienionym przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie sciagalem bo tak jak pisalem cale poszycie wykleilem bez duzego problemu odpowiednio wsuwalem maty i jeszcze dodatkowo grzalem opalarka i sie fajnie wykleilo,a co do glosnikow to mam ori w polce ale odlaczone bo nic nie wnosily a wrecz psuly scene ,jesli juz to glosniki musza byc tej samej jakosci co przod,bo zrobic przod dobry a tyl ori to bez sensu i jakiegokolwiek efektu ale tak jak piszesz sam uslyszysz,a moze ci sie spodoba?sam ocenisz,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...