Skocz do zawartości
IGNOROWANY

temperatura silnika podczas jazdy nie wskazuje temp 90


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

witam podczas jazdy nawet na dlugim odcinku wskazowka nie wstaje na sztorc tylko zawsze jest przed temp 90 wczesniej tak nie bylo ogolnie silnik nie wykazuje zadnych bledow co moze byc przyczyna. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie termostat szwankuje. Miałem tak że nawet w upalne dni jak wyskoczyłem na trasę to wskazówka spadała poniżej 90 stopni. Wystarczyło postać w korkach i wszystko wracało do normy. Wymiana termostatu załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie termostat i ciagle otwarty jest duzy obieg. A przypadek michaila sasiad mial w b5 po wymiannie termostatu temp dochodzila do ~83 a nie 90 i go to irytowalo okazalo sie wina taniego termostatu:) I za szybko sie obieg otwieral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam ten sam problem u mnie 70 ~90 c dodam ze mam turbo silnik 2.0 TFSI Quattro B7. I czy to musze wymienic jak najszybciej , poniewaz czeka mnie trasa 1100 km czy spokojnie dojade i nie zaszkodzi to silnikowi i turbinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za duzo dodales informacji na temat jak jezdzisz, jakie sa warunki na dworze itp ze masz temperature 70-90 ale pewnie termostat szwankuje i za pozno sie zamyka i schladza przez to silnik do 70stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz powiedziec jaki termostat kupiles? w sensie marke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wahler lub oryginał ze Skody czyli też Wahler. Mi nigdy nic innego w żadnym aucie się nie sprawdziło. :'(

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam ten sam problem ze nie lapie silnik 90 stopni staje wskazowka na ok 80 ale czasem jak mocniej przycisne to wskoczy na 90 ale po chwili opadnie na ok 80 czy to terostat jak piszecie ? czy moze cos innego dodam ze nie zauwazylem zeby samochod wiecej spalal/ i czy wymiana powinna byc natychmiastowa czy mozna jakis czas jezdzic ? dzieki z gory za odpowiedzi. A i czy przy wymianie termostatu rowniez wymienia sie pompe wody czy to nie konieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Dziś przejechałem jakieś 250 km i wskazówka temperatury stała najczęściej około 70 st C. Od razu podejrzewałem termostat, ale czytałem w "audi sam naprawiam" że jest tam jakiś naszpikowany elektroniką przyrząd poza termostatem, który reguluje temperaturą. Czy to coś skomplikowanego, czy wystarczy wymienić tylko termostat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...