Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Czujnik poziomu oleju


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

juz wczesniej pisalem że mialem problem z zapalajacym sie minimum oleju na FISie, czasem gasło czasem sie zapalalo, jednakże zawsze sprawdzajac olej bylo 3/4 stanu, wczoraj za kazdym razem niezaleznie od temperatury silnika i czasu postoju świeci sie caly czas, poziom na miarce troche wiecj niz polowa, dzis nie zapalil sie jeszcze, stad moej pytanie gdzie jest ten czujnik, jak mozna go sprawdzic ewentualnie wymienic, czy podłączenie pod WAGa, w momencie gdy sie swieci pokaze jakies błedy??

Dziekuje z góry za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze problem z czujnikiem byc moze z przewodami. VAG- niekoniecznie wykaze awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pompa olejowa niedomaga. Zbyt małe ciśnienie oleju chyba też jest sygnalizowane kontrolką oleju na FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pompa olejowa niedomaga. Zbyt małe ciśnienie oleju chyba też jest sygnalizowane kontrolką oleju na FIS.

od za małego cisnienia oleju na fisie zapala sie inna kontrolka pozatym ta od poziomu zapala sie na żołto a od cisnienia na czerwono czujnik kolego kudlaty znajduje sie wiadomo w misce olejowej sprawdzic jest ciezko, jezeli bylo by jakies zwarcie w kablach to vag by pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem bardzo podobnie - czujnik ciśnienia (brązowy,nowo zakupiony) okazał się wadliwy, wymieniłem na szary ori OOOO i kontrolka ciśnienia nie świeci :), dalej problem był z czujnikiem poziomu oleju ( na wyświetlaczu SENSOR z konewką i falą na dole :confused4: ) i okazało się że wtyczka tzn. piny w niej były luźne i po prostu wypadły. widać że wcześniej ktoś coś przy niej kombinował. nigdzie nie mogę dostać tej wtyczki z wiązką aby nie kombinować z pinami i chyba pozostanie mi tylko ASO. no ale wreszcie wiem na czym stoję a raczej jeżdżę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik znajduje sie w misce olejowej<przynajmniej u mnie tak jest w awx> i u mnie kontrolka raz zapaliła się gdy brakowało ok 100g oleju<poziom musi być idealnie na środku zacieniowanego pola> ;p

pS. Tomek sprawdź stan oleju, jak brakuje to uzupełnij;p Jeśli to nie to to sprawdź kostkę na dole misy olejowej, bomożliwe że gdzieś zaczepiona się rozłącza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...