Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kilka pytań odnośnie silnika, problem z mocą.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, żeby nie zakładać wielu tematów, zadam kilka pytań.

Mój samochód ma strasznego muła od dołu, na 1 biegu na piachu ma problem zakrecic kołami gdy wcisne gaz w podłogę. Od 4 tys. jakby jest lepiej, ale czuje, że stracił tą moc co miał. Może ktoś coś doradzi i podpowie.

Objawy jakie zauważyłem:

-Trzęsie silnikiem, wypadanie zapłonów na wolnych obrotach, czuć to nawet trzymając gaz przy 2 tys.

- gdy wymieniałem świece były dość czarne

- czuć niespalone paliwo

- strasznie wolne obroty ok 700 obr/min i niżej

Błędów żadnych na vagu, uszczelniany kolektor, wymienione świece, czyszczona przepustnica, sprawdzana szczelność dolotu.

A tak nawiasem pare pytań

Jaka powinna być procentowa wartość ciśnienia powietrza w kolektorze dolotowym?

Vag grupa 001 kanał 2 - u mnie jest 41%

wyczytałem ,żę powinno być w granicach 34%

Gdzie mam, podłączyć ten wężyk od podciśnienia, cały czas zasysa powietrze i jak na razie go zaślepiłem, bo nie widzę, żadnego wolnego miejsca

9edbc1fc78264c83m.jpg

ccae0e821a0a4f79m.jpg

Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś info. Pozdrawiam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Objawy podobne jakby skracanie dolotu w kolektorze sie wysypalo. Co do wypadania zaplonow to moze którąś cewka zaplonowa nie działa jak powinna, a tak na poczatek to sprawdź czy rozrzad sie nie przedstawił.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

to samo co u mnie. tylko nA vagu mam 550 obr i ładowanie spada na 12v. dodatkowo strzały z wydechu przy odpuszczeniu gazu ( z 2 tys obr) i podczas jazdy głośny wydech jak by hołowczyc wurcem jechał ;)

dzis padline zawiozłem do speca od grupy VAG jutro na wieczor powinna byc diagnoza...

czy twoja abc przypadkiem nie chleje wiecej paliwa ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

masz LPG?? ja mialem trojnik tam jak ty dlatego ze LPG mialem i jedno szlo do kolektora i zaworu cisnienia listwy wtryskowej a drugi szedl do reduktora gazu

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

To samo radzę sprawdzić. Mi mech wymienił przepustnicy na nowa gdyż padła elektronika poprzedniejn. I to samo, brak mocy strzelanie z tlumika nawet na piachu nie zamielila. Plus spalanie ze 30 litrów na 100. Masakra jakaś. Aaa i obroty ok 550 RPm

Opublikowano
  • Autor

Witam! Długo mnie nie było. Problem został rozwiązany.

Winowajcą był Ecu silnika. Nie brał pod uwagę sygnału z sond i chodził w trybie awaryjnym. Zaprowadziłem do mechanika, wszystko poustawiał jak trzeba, nowe mapy i podciśnienia prawidłowo podłączył.

Samochód odżył, wrócił moc, mniejsze spalanie, wyższe obroty na jałowym. Jeszcze tylko te wypadanie zapłonów ogarnę i bedzie jak trzeba.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam:wink:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

A powiedz mi czy do tych objawów nie doszło jeszcze lekkie dlawienie się przy ruszaniu??

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dławienie nie było, normalnie ruszał.

Opublikowano

a te ECU to wymieniałeś czy było naprawiane?? Bo mnie tez chyba czeka to.

Opublikowano
  • Autor

Ecu nie było wymieniane, gaziarz lapkiem wszystko poustawiał i jak do tej pory poł roku hula,aż miło:wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.