Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Siwo niebieski dym po odpaleniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pacjent 2.0 tdi BLB. Z rana po odpaleniu puszcza niewielki dymek siwo niebieski taki baczek jeśli postoi dłużej np. kilka dni baczek jest większy. co to może być? turbo no ma luz i troszku puszcza olej na moje oko (ostatnio czyściłem to zbadałem dokładniej) regenerował nie będę bo myślę nad turbwka z BRD albo ad CAHA (pożyjemy zobaczymy na co padnie wybór). A teraz takie mam pytanie co do wymiany uszczelnień zaworów trzeba do tego zwalać głowice czy nie? lub jakie jeszcze mogą być przyczyny tego baczka porannego. dodam ze reszta osprzętu w idealnym stanie jak na 2.0tdi

---------- Post dopisany 27-05-2013 at 20:04 ---------- Poprzedni post napisany 26-05-2013 at 12:54 ----------

???

---------- Post dopisany 28-05-2013 at 09:57 ---------- Poprzedni post napisany 27-05-2013 at 20:04 ----------

?

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Cały czas tak kopci - czy teraz w wilgotne i chłodne poranki ?

Opublikowano
:vaglogi:
Opublikowano
  • Autor
Cały czas tak kopci - czy teraz w wilgotne i chłodne poranki ?

tak caly czas czy to zimno czy to cieplo

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

:vaglogi:

hahaha a to dobre. co maja logi do mojego pytania o uszczelnienia zaworów.

Ponowie pytanie.

Czy do wymiany uszczelnień zaworow potrzeba zwalac glowice w silniku 2.0 tdi o oznaczeniu BLB???

Opublikowano
Cały czas tak kopci - czy teraz w wilgotne i chłodne poranki ?

tak caly czas czy to zimno czy to cieplo

---------- Post dopisany at 19:58 ---------- Poprzedni post napisany at 19:55 ----------

:vaglogi:

hahaha a to dobre. co maja logi do mojego pytania o uszczelnienia zaworów.

Ponowie pytanie.

Czy do wymiany uszczelnień zaworow potrzeba zwalac glowice w silniku 2.0 tdi o oznaczeniu BLB???

nie trzeba zwalac głowicy ale wałki czyli rozrzad również.

Opublikowano
  • Autor

rozumiem ze głowicy zwalać nie trzeba a walki trzeba zdemontować.

---------- Post dopisany at 22:18 ---------- Poprzedni post napisany at 22:17 ----------

dzięki za info

Opublikowano
Cały czas tak kopci - czy teraz w wilgotne i chłodne poranki ?

Mariusz, a jeżeli taka zależność z Twojej sugestii ma miejsce to co to oznacza ? (będzie info dla innych na przyszłość). Pozdro

Opublikowano
  • Autor

Tak bedzie info. Najpierw po zmianie turba dam info a pozniej po zmianie uszczelnien na zaworach. Nic sie nie martw martinus nie zapomne o forum bo nieraz mi pomoglo a podobnego tematu jak ten to nie widzialem u nas

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
Cały czas tak kopci - czy teraz w wilgotne i chłodne poranki ?

Mariusz, a jeżeli taka zależność z Twojej sugestii ma miejsce to co to oznacza ? (będzie info dla innych na przyszłość). Pozdro

Fizyka :) lub/i świece żarowe.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano
  • Autor

Swieczki sprawne przed zima wyminiane. Obstawiam uszczelnienia zaworow. Chba ze uszczelnienia na pompkach.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Oleju nie dolewam. Przebieg niby 150tysi. Ale tez wszystko wyglada jak by tyle bylo.

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano

Dziwne, skoro oleju nie dolewasz, bo nie bierze to czemu takiego dymka puszcza...

Opublikowano

A co w przypadku jak ktos dolewa nie wielka ilosc oleju raz na jakis dluzszy okres typu 2 miesiace? Ja mam taka sytuacje ze jak auto dluzej postoi to pierwszy zaplon nie jest od strzala tylko zakreci z 2razy i przez 1-2s chodzi nie rowno i przy okazji pusci maly dymek. Ale jak zgasze odrazu auto i odpale je drugi raz to juz normalnie pali. Nawet jak silnik jest zimny i jest -20. Pierwszy zaplon po dluzszym staniu typu 24h sie tak dzieje. Swiece zarowe zostaly zmienione wraz z filtrami i olejami i dalej tak samo sie dzieje. Nie jest to az tak uciazliwe zeby jechac z tym do mechanika tylko ciekawi mnie co to moze byc. Auto ma 235tys przebiegu i poprzedni wlasciciel zrobil chipa na ~170km z 140. 2.0tdi blb.

Opublikowano
  • Autor

Nie twierdze ze oleju wcale nie bierze. Po orostu od wymiany do wymiany stan z maxa zchodzi na minimum

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
Nie twierdze ze oleju wcale nie bierze. Po orostu od wymiany do wymiany stan z maxa zchodzi na minimum

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4

Tak jak inni radzą, zacznij od uszczelniaczy zaworów.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.