Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie z czujnika nad filtrem oleju


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś przy zmianie oleju i filtra zauważyłem że mam wyciek z nad filtra jest to jakiś czujnik przykryty kondonem, czy to czujnik oleju? Jest jak by pęknięty i z pod niego cieknie. Kolor czujnika to czarny, tak mi mówił mechanik. Proszę o jakiś numer seryjny czy coś. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez tam ciekło na poczatku pomalu pozniej skonczyło sie na wylaniu prawie całego oleju dobrze ze silnika nie zatarłem. Koszt jak i wymiana tego czujnika groszowy wiec lepiej zrobic to wczesniej bo wiecjej za olej zapłacisz niz za sam czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mechanik nie wiedział co to za czujnik? podejrzewam ze cisnienia oleju bo innego w adr chyba nie ma ktory mialby stycznosc z oliwa poza tym w glowicy od napinacza lancucha rozrzadu. idziesz do sklepu mowisz co chcesz placisz i heja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz całego czujnika wymieniać można samą uszczelkę miedzianą ja u siebie wymieniłem i jest ok :) a uszczelka to grosze kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz całego czujnika wymieniać można samą uszczelkę miedzianą ja u siebie wymieniłem i jest ok :) a uszczelka to grosze kosztuje :)

Tak samo jak caly czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe nie wiem dokładnie ile czujnik kosztuje :) ale jak mówicie że nie jest strasznie drogi to wymiana na pewno nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze to spod czujnika ?

A nie z nad chlodnicy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymień i to i to koszt uszczelki pod czujnik to ok 50 gr a koszt oring-u pod chłodniczkę oleju to ok 15 zł i będziesz miał spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wymień i to i to koszt uszczelki pod czujnik to ok 50 gr a koszt oring-u pod chłodniczkę oleju to ok 15 zł i będziesz miał spokój :)

trochę zabawy z tym oringem jest ale spoko da się opanować u mnie też poszedł wymiana około godzinki może trochę dłużej ale spokój,sucho i zadowolenie bezcenne :banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też kiedyś zdupczył prawie cały olej przez ten czujnik. Wymieniłem na nowy i git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj szpec mowil ze leci z pod czujnika, oring kupilem za 14 zl org i tez chcialem wymienic ale mowil ze nie trzeba bo niby jest ok :( Czyli co wymienic ten czujnik? Jakiej firmy polecacie, domyslam sie ze trzeba przy tym olej zlac?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ori. Oleju nie ruszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymieniony, podobno rozszczelniła się w nim ta zalana guma (jeszcze Made in Germany). Z oringu w chłodniczce szusza, więc nie ruszałem nic. Zobaczymy co czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś profilaktycznie wymienic, przy mrozie pusci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...