Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śmierdzący olej


kamilpsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zepsuła mi sie pompa wody brak przepływu waliło strasznie do zbiorniczka wyrownawczego, przejechałem tak moze 10 km pompa wymieniona wszystko juz działa dzisiaj auto odebrałem od mechanika z holandi powiedział ze wszystko dobrze uszczelka cała zadnych wycieków z silnika. Podjechałem pod dam sprawdziłem olej i sie okazalo ze strasznie smierdzi spalinami czy to jest normlane po takiej awari ?? wystarczy wymienic olej i po sprawie czy to jakis wiekszy problem ??

Pozdrawiem i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz przejechałem do domu 30 km i nic sie nie działo z silnikiem moze to cos innego ?? bo juz nieche zakladac najgorszego :/ a jutro jade do pracy mam 60 km i nie wiem czy dalje pozyczyc auto czy moge nim smiało jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegrzało trochę olej i stąd ten smród,wymiana oleju raczej załatwi sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro jeeszcze przed wyjazdem sprawdze jego stan i odrazu po pracy zawioze audiczke raz jeszcze zeby go wymienic i zobaczye co dalej. I przestroga dla niedowiarkow nie dajcie sie nikomu namowic zeby nie wymianiac pompy wody przy rozrzadzie bo zle sie to skonczy !! przy wymianie zestawu dodatkowy koszt pewnie z 200 zł a przez to ze posłuchałem mechanikow w polsce jestem w plecy 1000 zł za sama pompe i wymiane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm wiesz co nie wachalem zawsze jak wracam do polski z niemiec ( około 8 000 - 9 000 ) wymieniam olej ze wszystkimi filtrami i w zasadzie nigdy nie sprawdzam jaki ma zapach teraz cos mnie tak tknelo, wiec myslisz ze to moze byc normalne ze tak smierdzi ?? Teraz mam na nim przejechane okolo 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motula ja tez mam ale po takim przebiegu pewnie tak czy inaczej bedzie "pachniał" olejem :) no nic tak czy inaczej wielkie dzieki za odpowiedz :)

---------- Post dopisany 01-06-2013 at 15:50 ---------- Poprzedni post napisany 30-05-2013 at 21:31 ----------

Dodam jeszcze ze mam instalacje LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ubywa ci oleju i z samochodem jest wszystko dobrze to myślę że nie masz się czym martwić, bo u mnie olej też nie zbyt przyjemnie pachnie po kilku tys. km. a przy LPG zaleca się częstsze wymiany niż przy samym PB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...