Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rolka alternatora


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Muszę kupić rolkę alternatora ze sprzęgiełkiem do siebie tylko nie wiem do końca jaką a nie chce się potem zaskoczyć ;) Zastanawiałem się nad kupnem całego używanego alternatora z taką właśnie rolką ze sprzęgłem, podmienić sobie rolki albo cały altek i ten pozostały sprzedać, ale w sumie co nowe to nowe, niewiadomo ile wytrzyma używka... Mam A4 B5 1,9 TDI 90KM 1Z. Alternator Boscha o nr 0 123 515 008. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :wink: Znaleźć znalazłem takie, tylko pytanie: czy da radę założyć je do alternatora który miał zwyklą rolkę bez sprzęgiełka? Chodzi mi tutaj o długość gwintu, czy go starczy na przykręcenie rolki ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez problemu da radę. Mam takie samo autko, jak Ty i też nie miałem rolki ze sprzęgłem. Nie wiem, czy tak wyszedł z fabryki, choć podejrzewam, że nie, a poprzedni właściciel chciał zaoszczędzić. Jak mi zaczął piszczeć pasek, to zmieniałem rolkę i zakładałem ze sprzęgłem. Weszła bez problemu więc u Ciebie też powinno podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INA. U mnie mechanik z zakładu zajmującego się alternatorami załatwił mi za 160zł. Normalnie kosztuje ponad 250zł. Przynajmniej do mojego alternatora tyle kosztowała, bo są tańsze, ale to już zależy od alternatora. U Ciebie nie wiem, jak będzie, bo masz chyba alternator od innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro szukałem i były INA bodajże za 120zł czy coś koło tego:wink: A też Ci pasek piszczał? Czy co Ci się działo że zakładałeś rolkę ze sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek mi piszczał i napinacz latał. Podobno, jak napinacz chodzi góra-dół, to oznacza, że rolka zdechła. Po wymianie rolki i paska cisza i napinacz stoi w miejscu. Radzę Ci szybko wymienić rolkę, bo później napinacz też będzie do zmiany, a to już większe koszty. Co do ceny rolki, to u Ciebie jest chyba inna i dlatego cena mniejsza. Ja u siebie miałem chyba najdroższy model, jaki był montowany. A też mam 1,9TDI 1Z z 1995r, dlatego myślałem, że u Ciebie będzie to samo. Ale Ty masz inny alternator, więc i rolka inna. W każdym razie możesz się cieszyć, że u Ciebie tańsza będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Bosch, ale o innych numerach. Już teraz nie pamiętam jakie. I do mojego rolka strasznie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejdź w ETKĘ i znajdź sobie zestawienie alternatorów. Później szukasz, jaki jest numer kółka do Twojego alternatora. I później numer kółka wstukujesz w katalog INA albo Ruville i masz numery zastępcze. Rzucasz na allegro i masz. Albo idziesz do sklepu i podajesz numer alternatora i oni Ci szukają kółka. Albo trafią albo nie, ale kółko będzie. Albo jedź do warsztatu od alternatorów i tam Ci dobiorą już fachowo, jak się znają. Najlepiej jednak posiedzieć w ETCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mam etki, przepadła mi razem z pendrivem jakiś czas temu ;/ Spróbuje jednak coś ogarnąć, dzięki za pomoc:wink::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum w dziale części jest link do etki on-line. Można sobie spokojnie przejrzeć i odnaleźć potrzebne kwestie. Ja teraz nie mam czasu, żeby to ogarnąć, więc Ci nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem że na 100% ale zakładam że na 99% iż do twojego pojazdu będzie szło sprzęgiełko o numerze INA 535 0005 10. Ponieważ drugi typ jaki pokazuje jest bardzo nie popularny i występuje w małej ilości magazynowej. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wyszukiwarki IC do tego alternatora powinno podejść sprzęgło o numerze 535 0004 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu w którym kupuję większość części, nigdy nie było problemu z doborem przez nich części, wszystkie pasowały i mają rolkę alternatora ze sprzęgiełkiem za 120zł, czyli cena nawet przystępna :wink: Dzięki wszystkim za pomoc i zainteresowanie!:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...