Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mercedes ML 320 CDI AIRMATIC 263 KM 577 NM


milart

Rekomendowane odpowiedzi

A więc chciałbym przedstawić nowy rodzinny nabytek. W grę wchodziło Audi Q5, BMW X5 i Mercedes ML. Niestety audice były nie dość że z masakrycznymi przebiegami to jeszcze dość biednie wyposażone. Jak już mi się udało znaleźć taką z B&O, dwu lub trzy strefową klimatyzacją, szklanym dachem, drive select(na tym mi bardzo zależało) to miały np manualnie regulowane fotele, 200000km przebiegu nastukane w 2 lub 3 lata i masakrycznie zasyfione wnętrze. A nie wyobrażam sobie kupić biedę i później wymienić 4/5 samochodu żeby podnieść jego standard. Tak więc szukałem Q5 ok 8 miesięcy. Jeździłem , oglądałem aż w końcu sobie odpuściłem. Właściwie to może i dobrze bo zawziąłem się na Q5 bardziej z zamiłowania do AUDI niż rozsądku bo niestety jeżeli chodzi o napęd to zbiera baty od xDrive i 4Matic'a a ten samochód ma jeździć głównie w wiejskich klimatach gdzie zima nie oszczędza.

W każdym z samochodów w grę wchodził silnik 3.0 Tdi. Faworytem oczywiście było BMW ze swoim 286 konnym biturbo(po kilku zabiegach 410km i ponad 800NM) i xDrive ale jak już je znalazłem to się okazało że jest największe i będzie problem z wjazdem do garażu:facepalm:

W taki oto sposób skończyło się na ML-u:decayed:

Z głównych elementów wyposażenia posiada m.in:

- siedmiostopniowa automatyczna skrzynia 7G-Tronic

- zawieszenie AIRMATIC z regulowanym prześwitem(można podnieść o 9 cm) i regulowaną twardością (tryb sport, comfort i auto);

- asystent podjazdu pod strome wzniesienia;

- asystent zjazdu w trudnych warunkach;

- limiter prędkości;

- tempomat;

- ksenony;

- czujnik zmierzchu;

- dwu strefowy klimatronic;

- duży kolorowy system nawigacji z możliwością odtwarzania DVD i zestawem głośnomówiącym bluetooth;

- pakiet dodatkowego oświetlenia wnętrza;

- pakiet sportowych elementów dekoracyjnych wnętrza;

- podgrzewane i el. regulowane fotele;

- fotochromatyczne lusterka;

- szyberdach;

- alufelgi 19";

no i pewnie jeszcze kilka rzeczy o których zapomniałem napisać.

Samochód oczywiście przeszedł długi i pracochłonny zabieg przywracający blask lakieru który widać na poniższych zdjęciach i filmikach.

Jak na mercedesa przystało oczywiście nie trzymał serii ale to zostało delikatnie poprawione:

wykres_zps9a921f30.jpg

Kilka zdjęć samochodu:

DSC01015_zpsca445450.jpg

DSC01016_zps691bbbb0.jpg

DSC01017_zpsbad2c147.jpg

DSC01018_zpsbe36b296.jpg

DSC01019_zps492cfc0b.jpg

DSC01020_zpsfd770a93.jpg

DSC01021_zpsa7520e91.jpg

DSC01022_zpsbee7a9c5.jpg

DSC01023_zpsa8dc599b.jpg

DSC01024_zps0d8fdae1.jpg

DSC01045_zps1910112a.jpg

DSC01006_zps1f4ad186.jpg

DSC01007_zps16b95129.jpg

DSC01008_zps629378d3.jpg

DSC01009_zps6bb46eb9.jpg

DSC01010_zps5f2515ef.jpg

DSC01011_zps19d8d363.jpg

DSC01012_zpsb0803a6c.jpg

DSC01013_zps7ada87cc.jpg

DSC01014_zps60ffe322.jpg

Krótkie wideo jak się prezentuje w towarzystwie mojej B8 i jak działa zawieszenie AIRMATIC:

Z planów to jak na razie muszę założyć hak i światła jazdy dziennej led z wersji 2011 które pasują plug&play w miejsce halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie bliźniaka w rodzinie, tylko z jasną skórką wewnątrz i muszę przyznać szczerze, że bardzo fajne auto:thumbup1: Mnie pozytywnie zaskoczyła praca silnika i wyciszenie auta - o wiele ciszej i kulturalniej to chodzi niż stare poczciwe BMK w A6. Dodatkowo w porównaniu do konkurencji ML jest bardzo ładnie wykończony:wink:

Niestety w moim przypadku były ciągłe problemy z elektryczną klapą bagażnika, z którą trzeba było jeździć kilka razy do ASO, którego pracownicy nie za bardzo ogarniali temat.

Jak dla mnie wielkim minusem auta jest ilość miejsca w środku i bagażnik - dla 4 osób max ok, ale w pięć gdziekolwiek jechać to koszmar:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciszenie auta jest niesamowite. Praktycznie nic nie słychać. Silnik też ładnie pracuje i tak na dobrą sprawę jak ktoś nie wie to ciężko się zorientować że to diesel:wink: ASO mietka niestety jest kiepskie ale jak by coś się kiedyś działo to mam swojego magika który specjalizuje się w głównie w MB, Audi, VW, BMW, Porsche i jak na razie jeszcze mnie nie zawiódł.

A i muszę przyznać że jak na ponad dwie tony to całkiem fajnie się zbiera i nie ma takiego tragicznego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt - idzie ładnie i do samego końca - miałem już okazję jeździć zdrowo ponad 200km/h i robi to bez zadyszki:decayed: zadowalając się spalaniem (przy w/w prędkościach) w okolicach 15-16l/100km. Kultura pracy silnika jest w moim odczuciu wyższa niż 3.0tdi (nie wiem, jak z B8, czy A6 lift, ale starsze wersje były głośniejsze).

Kurna - jak na tego ML'a patrzę, to przypomina mi się historia, jak jechałem z żoną do Krakowa i przy prędkości autostradowej otwarła mi się klapa na maxa, "wypluwając" dwie walizki - na szczęście się nie rozpieprzyły na drodze:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła akcja. Co do spalania to musze powiedziec że po programie troche spadło. Oczywiście w mieście jak go katowałem przez pierwszy tydzień to wyszło ok 17 ale z trasy 480km jadąc głównie ok 120 miałem srednia 8,7 co wydaje mi się super osiągnięciem jak na tego kloca:)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

---------- Post dopisany at 22:53 ---------- Poprzedni post napisany at 22:51 ----------

A co do jazdy z większymi prędkościami to do 170 km/h jest ok ale później szum wiatru robi się upierdliwy.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 120km/h to bardzo możliwe, później zaczyna siorpać coraz więcej, bo taką prędkością na trasie auto szkoda męczyć:decayed: Mi w mieście - Legnicy (praktycznie bez korków, ale ciągle niedogrzany motor) wychodziło około 14l/100km z dystrybutora:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać. 2200 kg i napęd 4x4 musi swoje spalić co nie zmienia faktu że przy tym co samochód oferuje jest to w pełni akceptowalne.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda całkiem, całkiem. nasz księgowy ma takiego ML350 w benzynie. sam też o takim przez moment myślałem 2 lata temu, ale ze względu na akcyzę temat odpuściłem :decayed: który to rok? a o Q7 nie myślałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda całkiem, całkiem. nasz księgowy ma takiego ML350 w benzynie. sam też o takim przez moment myślałem 2 lata temu, ale ze względu na akcyzę temat odpuściłem :decayed: który to rok? a o Q7 nie myślałeś?

O Q7 chwilę myślałem ale niestety jest zdecydowanie za duży. ML jest z końca 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trochę się przy nich napracowałem. Zabawa przy lakierze i wnętrzu samochodu zaczęła mnie od jakiegoś czasu naprawdę pasjonować. Co prawda do tej pory nie używałem kosmetyków najwyższej klasy ale teraz jestem w trakcie doboru zestawu Zymol dopasowanego dokładnie do lakieru i innych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można na takie rzeczy na prawdę wydać majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ale jak sobie pomyślę że taki zestaw starczy na kilka ładnych lat to chyba warto. Jedynie obawiam się dekapitacji jak kiedyś żona dowie się ile to kosztowało:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zawieszenie AIRMATIC z regulowanym prześwitem(można podnieść o 9 cm) i regulowaną twardością (tryb sport, comfort i auto)

Jak będziesz robił jeszcze zdjęcia to zrób proszę porównanie jak stoi max podniesiony i max opuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zawieszenie AIRMATIC z regulowanym prześwitem(można podnieść o 9 cm) i regulowaną twardością (tryb sport, comfort i auto)

Jak będziesz robił jeszcze zdjęcia to zrób proszę porównanie jak stoi max podniesiony i max opuszczony.

Widać to w miarę na filmiku ale następnym razem zrobię takie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...