Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koła 18 cali, jaka wysokość opony 40,45 czy 50 mm


hower

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Posiadam Audi A4 B7 Avant silnik 2.5 TDI V6. Posiadam również (z poprzedniego samochodu) oryginale felgi z Golfa R32 MK5, mają one rozmiar 18 cali, opony 225/40. Chciałbym założyć te felgi do Audi, jednak jak sami widzicie na zdjęciach, przy standardowym zawieszeniu szału nie robią. Na dzień dzisiejszy obniżenie samochodu nie wchodzi w rachubę (chyba że kupię żonie jakiś samochód ;) ) więc tu moje pytanie:

-czy można zniwelować nieco duży prześwit oraz wrażenie kół wozu drabiniastego stosując opony o wyższym profilu, np w rozmiarze 225/50/18

- czy zastosowanie takich opon może wpłynąć negatywnie na właściwości jezdne samochodu itp.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Rafał

20130527_170122.jpg

20130525_185936.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, tak się nie robi. 225/40/18 lub 235/40 to odpowiedni rozmiar dla b6 i b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyższym profilu będzie na pewno wygodniej, zawieszenie i felgi tak nie ucierpią ale i będzie to co najmniej brzydko wyglądało.

O właściwości jezdne bym się nie martwi bo żona na pewno różnicy nie odczuje a jak już to na + :wink:

225/45 jest o 1,1cm wyższe od 225 więc luka się nieco wypełni, przy 235/40 też na pewno będzie lepiej wyglądać, najlepiej by było wrzucić do tego jakieś 1be. Pamiętaj, że im szersza guma tym większe problemy przy jeździe w koleinach których nie brakuje a także gorsze osiągi i większe spalanie.

Ważna jest tutaj również szerokość felgi bo może wyjść niezły balon jak felga wąska a wrzucisz za szeroką gumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mądrego nie uczynisz zmieniając tylko profil opony.Zauważ że felga wygląda fajnie pod warunkiem ze opona ma niski profil więc z profilem 50 będzie lipa nawet z wyglądu o innych aspektach nie wspomnę.Najlepiej tak jak kolega radzi zawias 1be jest jeszcze przyjemny do jazdy bo 1bv eibach itp. to już jest dość twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo rybki albo akwarium, załóż 16" i sie nie przejmuj , na 225/50/18 to nie ma sensu żeby te felgi jeździły w tym aucie:grin:

lub

Żonce kup inne autko :wink: i wtedy na spokojnie weź 1BE zawias i ładne koło będzie ładnie wyglądać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 1BE to nie jest takie proste, chociażby ze względu na kategorię wagową i związaną z tym mnogość sprężyn. Łatwiej będzie dorwać sam amortyzator 1BE + do tego jakieś sprężyny h&r czy eibach. Zgadzam się jednak z opiniami powyżej - 1BA + 18" odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za rady, nie zakładam nawet tych felg dopóki nie będzie obniżonego zawieszenia. Rozumiem że zastosowanie samych sprężyn obniżających przy standardowych amorach to kiepski pomysł. Pomyślę o zawieszeniu s-line.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie troche, przy 1be i 18' bedzie to jakos wygladac?

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie troche, przy 1be i 18' bedzie to jakos wygladac?

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

tak 1be 18'

DSC04787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie troche, przy 1be i 18' bedzie to jakos wygladac?

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

tak 1be 18'

http://s15.postimg.org/5qutr70qz/DSC04787.jpg

To wygląda jak by było -30mm lub więcej.Może opony mają nieodpowiedni rozmiar,albo kategoria wagowa inaczej dobrana i tak ładnie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi ucho.77 coś nisko auto siedzi jak na 1be :eusathink:

u mnie na 1be i 18'' (profil opony 40) wygląda tak:

81226841.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE w A4 B6 to -20 tak jak w B5? bo wygląda na trochę więcej...

To wygląda jak by było -30mm lub więcej.Może opony mają nieodpowiedni rozmiar,albo kategoria wagowa inaczej dobrana i tak ładnie siedzi.

u kolegi ucho.77 coś nisko auto siedzi jak na 1be :eusathink:

zawias 1be wagowo w Ingolstad dobrano:wink: opona 225/40/18 et35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zawias jest ori. Na pewno przód u Ciebie siedzi niżej niż u mnie :decayed: może kwestia większego silnika :eusathink:

jak będziesz miał czas to zmierz może ile jest cm od nadkola do podłoża (ucho.77). Później sprawdzę u siebie na równym podłożu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez zawias jest ori. Na pewno przód u Ciebie siedzi niżej niż u mnie :decayed: może kwestia większego silnika :eusathink:

jak będziesz miał czas to zmierz może ile jest cm od nadkola do podłoża (ucho.77). Później sprawdzę u siebie na równym podłożu :wink:

auto na warsztacie stoi jak odbiorę to zmierzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat : czy technicznie nic nie będzie przeszkadzało jeżeli założę: felga OZ 17 z oponoą 50/215 , chodzi mi o to czy nie będzie ocierało o coś szczególnie z przodu, ?

Czemu chcesz kombinować? :whistling: w naszych furkach do felgi 17" profil opony to 45...

---------- Post dopisany at 16:24 ---------- Poprzedni post napisany at 16:16 ----------

przed chwilą zmierzyłem i z przodu oraz z tyłu jest po 65 cm, choć przód wizualnie wydaje się z 0,5 cm wyżej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat : czy technicznie nic nie będzie przeszkadzało jeżeli założę: felga OZ 17 z oponoą 50/215 , chodzi mi o to czy nie będzie ocierało o coś szczególnie z przodu, ?
Nie chcę kombinować poprostu zastanawiam się czy te 5 cm różnicy w niczym nie przeszkodzi

Przy 17" nie będzie obcierać, no chyba że ET strasznie dziwne lub felga na 11j :wink:

5 cm różnicy? o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...