Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana opon ze 195/65R15 na 215/60R15


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam u siebie felgi 7x15. Z tego co wynika z kalkulatora zamiana taka jest możliwa:

195/65R15 634,5 mm 0 mm 0 %

215/60R15 639 mm -4,5 mm -0,7 %

Czyli mieścimy się w dopuszczalej normie. Warto założć w takim rozmiarze takie oponki? Pomijam celowo ogomny zapas mocy w moim silniku :notworthy: i zwiększone opory toczenia, ma ktoś doświadczenia jak na takich kapciach wygląda A4? Nie będzie to wyglądało jak za duże buty? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony 215/60/15 są bardzo nietypowe . co oznacza że są drogie . a co do wyglądu to fajniej bo są szersze i do tego lepiej się trzyma drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pomyśl o większej feli, przede wszystkim niższy profil fajnie wpływa na trzymanie na zakrętach.

Natomiast ja miałem seryjnie oponki 205/60R15 i powiem, że wyglądało i tak o niebo lepiej niż 195. Chociaż wolę 235/45R17 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem 16 felgi- moze i nizszy profil wpływa na utrzymanie na zakrętach ale te diury w drodze zle wpływaja na zawieszenie dlatego postanowiłem kupic felgi 7x15 et 37 i teraz szukam do tego opony Jaki profil bedzie najoptymalniejszy? Oczywiscie zeby nie przycierała nie zawyżała licznika i była seryjna czyli nie za droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 205/60 to wszystko, co ma sens... Można jeszcze popatrzeć za 225/55 ale to moim zdaniem gruuuba przesada na 15''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim miejscu kupilbym jakies dobre opony 195/65 r15, to jest najbardziej popularny rozmiar z mozliwych, dzieki czemu ceny opon sa najkorzystniejsze. Sam mam 205/60r15 uniroyale i roznica w modelu mojej opony to ok60-70pln na niekorzysc szerszych.

co do trakcji, to watpie aby 205 byla az tak znaczaco lepsza od 195, za cene przyzwoitej 205 na nastepny sezon kupie jakas z gornej polki 195 i bedzie wg. mnie git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...