Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie klimatyzacji


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś robiłem serwis klimatyzacji - na naklejce pod maską mam 500g +/- 20g. Serwis był robiony na maszynie Boscha ACS500 V1.05 pol. Wyciągnęli z klimatyzacji 350g czynnika i 6ml oleju (R134a). Podciśnienie wyszło 77mbar (na paragonie napisane jest 20min,4min, 77mbar).Napełniono natomiast 510g czynnika i 16ml oleju. Mechanik mówił że ciśnienie nie jest wzorcowe ale nie ma czym się przejmować. Pytanie moje do kolegów - jakie powinno być te ciśnienie i czy wszystkie parametry po serwisie są ok (olej, czynnik, ciśnienie ??).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość czynnika, którym napełniono układ jest prawidłowa, natomiast oleju powinno wejść 120cm3(12ml) +/- 10 w zależności od tego jaką masz sprężarkę klimatyzacji. Czy ta wartość 77mbar to wartość nadciśnienia pary, którą mierzył mechanik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli olej jest ok ? Co do ciśnienia to na wydruku pisze podciśnienie 20min 4min 77mbar. A czy jest to wartość pary to nie wiem. Było to robione automatycznie przez maszynę Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120cm3 to jest w przybliżeniu 120ml

pozdrawiam

Dokładnie, walnąłem się :wink:. Teraz się zastanawiam po co by odsysali tylko 6ml, a uzupełnili tylko 16ml ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wygląda sytuacja z olejem i ciśnieniem ? Jest ok czy nie. Poniżej zdjęcie wydruku z serwisu.

20130610708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz się czy wartość, którą sprawdzali odnosi się do wartości ciśnienia w układzie środka chłodniczego. Wrzucam tabelkę z prawidłowymi wartościami ( podczas sprawdzania wartości mogą być większe niż te podane w tabeli):

warto_ci_nienia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...