Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o sprawdzenie logów - niska moc do 2000 obr


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Logi dynamiczne dla grupy 003 oraz 011

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Auto do 2000 obr rozpędza się bardzo wolno, powyżej już czuć przypływ mocy. Z tego co sam widzę, to przepływka nie przepuszcza za dużo powietrza.

Do tego kiedy mam włączoną klimatyzacje to auto ma skłonności do gaśnięcia przy ruszaniu. Potrzeba według mnie za dużo gazu żeby ruszyć. Jest sens wymieniać przepływomierz czy może być inna przyczyna ?

Proszę o ocenę czy wartości są akceptowalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz z pewnością najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Wartości nie są akceptowalne. Jeśli masz możliwość to podmień przepływkę sprawnie działającą od kogoś znajomego lub forumowicza na jakimś spocie cotygodniowym i zobaczysz jak wtedy będzie pompować turbo. Na chwilę obecną sprawdź sobie czy masz szczelny układ podciśnień i czy po odpaleniu silnika sztanga jest zasysana w górę do gruchy przy turbo i z jaką prędkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Sztanga wydaje dźwięk jakby ktoś otwierał puszke napoju. To się dzieje podczas dodawania i upuszczania gazu. Można ją przesuwać ale dosyć ciężko chodzi.

Czy źle działający przepływomierz może mieć wpływ na późno wstawające turbo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ podciśnienia daje ciała, wężyki posprawdzaj, n75 podmień

źle działający przepływomierz ma wpływ na późno wstające turbo, mała rada, nie rob nic z przeplywką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciahciah

Znalazłem podobny temat do mojego. Muszę powiedzieć jeszcze jedną rzecz. Auto po zmianie biegu traci moc na jakieś 1,5 sekundy i później czuć że przyśpiesza. To chyba kolejna oznaka zaworu n75. Nie mam możliwości jego podmiany. Jak najszybciej sprawdzić jego działanie ? Da jakoś radę VAGiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem przepływomierz na prawie nowy (zamiennik). Poprawiły się wartości w grupie 003 natomiast w grupie 011 nie widać wielkich zmian. Wskazania w logach były następujące.

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Czy jest sens kupować nową przepływke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość, więc chciałem sprawdzić. Jeżeli chodzi o podmianę n75 z n18 to wystarczy przepiąć wężyki ?

PS. Popryskałem, podregulowałem delikatnie gruszkę. Efekt:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Czy te wyniki są już akceptowalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo nie pompuje tyle powietrza ile powinno i dlatego też przepływka zaniża wskazania ale mimo to przepływka sporo zaniża wskazania. Przynajmniej ją wyczyść. Na tych wcześniejszych logach przepływka też jest słaba. Przy okazji sprawdź sobie szczelność układu podciśnienia bo turbo budzi się dopiero przy 2600 obrotach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...