Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] ABS i nowy przegub


duczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po wymianie przegubu ABS dziwnie sie zachowuje, tj. podczas bardzo wolnej jazdy jak delikatnie wcisne pedal hamulca wlacza sie abes, jesli jade normalnie i szybko abs dziala poprawnie.

Mechanik, ktory wymienial przegub teirdzi ze to wina smaru, ktory dostal sie na tryb ABSu i ze proble zniknie jak smar sie wytrze???

Co o tym myslicie?

Ps. Wymieniony przegub jest identyczny jak ten poprzedni wiec wykluczam ta przyczyne.

Pozdrawim i dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Myślę, że mechanik może mieć racje. Skoro zaświeca się ABS tzn., że czujnik może źle sygnał odczytywać co może być spowodowane tym smarem lub zabrudził się jakimiś opiłkami metalu. Najlepiej byłoby przeczyścić czujnik i zobaczyć czy wtedy zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem podobny problem. Po wymianie wahaczy. Gdy jechalem wolno i chamowałem tak przy prędkości 20km/h pedała podskakiwał tak jakby włączał sie ABS. Poruszałem troche czujnikami i przeszło. Prawopodobnie troszkę się wysunął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem dokładnie taką samą sytuacje. Po pierwsze mechanik, który stwierdził, że to wina smaru na czujniku powinien ten smar usunąć, aby objawy zniknęły a nie czekać aż smar się wytrze :shocked:

Mi za to próbowali wmówić, że przeguby, które wymieniłem mają inna liczbę zębów niż przeguby z tyłu :wallbash:

Mniejsza o to .. Winny może być również zanieczyszczony czujnik, proponuje go przedmuchać jakimś preparatem do czyszczenia np. przepustnic lub coś w tym stylu.. coś co szybko odparuje i rozpuści ewentualny smar itp.

U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie mi powiedzieć na jakiej zasadzie się ustawia ten czujnik?

Mam ten sam problem tylko u mnie po wymianie maglownicy przy lekkim dotknięciu włącza się ABS.

Rano byłem u mechanika i pół godziny się męczył mówiąc że tam po prostu czujnik się wciska lub wyciąga i trzeba to robić na wyczucie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...