Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Syyyyyk z okolic przepustnicy przy dodawaniu gazu.


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak w temacie od jakiegoś czasu słychać syczenie przy otwartej masce przy takim szybkim przygazowaniu z wolnych obrotów . Ustaliłem, że coś syczy przy dodawaniu gazu "gdzieś" z okolic przepustnicy (po prawej stronie od bloku silnika tuż przy przegrodzie gzie znajduje się przepustnica. Za każdym razem kiedy dam mu tak szybciej gazu to syyyyknie tak gdzieś przy przepustnicy jakbym miał turbinę.

Po pierwsze - czy coś tam może naturalnie syczeć tzn. "fabrycznie" w 1,8 ARG.

Po drugie - jeżeli odp na pyt. 1 jest negatywna to czy może to mieć wpływ na mniejszą moc, opóźnienie na pedał gazu, duszenie.

Nic na pierwszy, drugi i trzeci rzut oka nie widać przewody od podciśnienia posprawdzałem i wydają się być dobre, filtr powietrza niedawno wymieniany a ssssyyyk jest cały czas. Czy któs miał albo wie jak usunąć taki problem ? Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie u wszystkich chyba tak jest że przy gwałtownym dodaniu gazu syczy tak musi być wiec spokojna głowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koledzy wcześniej tak głośno nie syczało , a teraz wciskając gwałtownie gaz syczy jakby turbina się dosłownie załączała której oczywiście w moim silniku nie ma , a może jest jakieś standardowe miejsce w audi które powoduje taką usterkę syczenia

---------- Post dopisany 12-06-2013 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2013 at 23:18 ----------

koledzy czy macie jakieś rady co tego syczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik chodzi prawidlowo to sobie wkrecasz usterkę na sile u mnie tez tak jest, malo tego przy gwaltownym dodaniu gazu lapie malego mula:thumbdown: ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli silnik chodzi prawidlowo to sobie wkrecasz usterkę na sile u mnie tez tak jest, malo tego przy gwaltownym dodaniu gazu lapie malego mula:thumbdown: ten typ tak ma

kejsi a mógłbyś wrzucić nagranie dźwięku jak pracuje ci przepustnica podczas dodawania gazu naprawdę wtedy porównałbym sobie z pracą w moim silniku , a zarazem pomógłbys wielu innym użytkownikom którzy również mogliby sprawdzić jak głośno i jaki specyficzny dźwięk wydaje u ciebie przepustnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...