Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wosk koloryzujący


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, parę lat temu na swoim Audi 100 c4 użyłem wosku koloryzującego T-Cut Color Fast koloru czarnego na lakier metalic. Teraz mam A4 w kolorze akryl LY5L. Mam kilka drobnych rysek do zakrycia które w poprzednim aucie doskonale się wypełniały. Co byście polecili mi dzisiaj? To samo? Czy może jest jakaś nowinka?

foto_Gallery-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Turtle:good: Drobniejsze ryski łądnie kryje i lakier dobrze wygląda:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też używałem wosku koloryzującego z Sonax-a. Generalnie wyglądało to całkiem przyzwoicie, ale po kilku myciach nie było śladu po tym wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie.. !! nic koloryzującego - zejdzie przy pierwszym, może drugim myciu.. Jeżeli tych rys nie masz za wiele to polecam pasty 3M (żółty i niebieski korek) - do kupienia na ml. więc zapłacisz grosze. Ładnie polerujesz te rysy (tzw. "zaokrąglanie ich brzegów"). Po tym zabiegu TWARDY wosk nakładany ręcznie. Polerujesz. Cieszysz się blaskiem :) Osobiście używam HarlyWax'a - yelow Carnauba, ale poszukaj jakiego kolwiek twardego wosku - bo liczy się przede wszystkim trwałość i efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze z tego co widze to auto juz bylo polerowane jakis czas temu. Wiec boje sie maszyny i tego typu zadan.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze z tego co widze to auto juz bylo polerowane jakis czas temu. Wiec boje sie maszyny i tego typu zadan.

Żadnych maszyn.. ręcznie wykonaj taki zabieg (pełna kontrola nad tym co robisz) samą rysę możesz potraktować papierkiem 2000 - 2500. Sprawisz że nie będzie miała "ostrych kantów" (spłaszczysz je) poźniej żółty korek - polerka, wykończysz niebieskim korkiem (prawie jak mleczko), przetresz jakimś cleanerem (oczyścisz) i na to wosk. Rysy optycznie znikną lub ukryjesz je na tyle, że nie będą Ci przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierek scierny i zolty korek, nie wprowadzaj ludzi w blad. Rysy po papierze jest ciezko wyciagnac nawet zielonym korkiem. Bawie sie w to kilkanascie lat - wiem o czym mowie. Po takich zabiegach, umyj dokladnie auto kilka razy ludwikiem i popatrz dobrze pod led lenserem lub sloncem - bedzie mnostwo pozostalosci po papierze sciernym, ktore zolty korek tylko zamaskowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierek scierny i zolty korek, nie wprowadzaj ludzi w blad. Rysy po papierze jest ciezko wyciagnac nawet zielonym korkiem. Bawie sie w to kilkanascie lat - wiem o czym mowie. Po takich zabiegach, umyj dokladnie auto kilka razy ludwikiem i popatrz dobrze pod led lenserem lub sloncem - bedzie mnostwo pozostalosci po papierze sciernym, ktore zolty korek tylko zamaskowal.

No nie do końca masz rację. Napisałem o polerce ręcznej i pracy wyłącznie nad tymi rysami (których ma tylko kilka) nie o polerce całego auta. Poza tym jest to do zrobienia bez większego problemu, mało tego, napisałem również aby wykończył to niebieskim korkiem.

Poza tym - zgadzam się z Tobą - biorąc pod uwagę prace nad całym autem, aby wyglądało to profesjonalnie to proces byłby inny, więcej środków itd. itd. Ale to nie temat i miejsce na takie dyskusje... ps. przypominam, że kolega chciał to potraktować mleczkiem koloryzujacym.. :) Więc nie chodziło tu o zachowanie zasad technologii auto detalingu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolego racje:wink: Nie ma szans na wyciagniecie papieru sciernego i to takiej gradacji zoltym korkiem, bez znaczenia czy bedzie to fragment po cieciu grubej rysy czy cale auto po tzw wet sandingu.

Mleczko koloryzujace czy wosk koloryzujacy to jedne z gorszych produktow dzialu kosmetyki samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszecie, wszystkie srodki tupu koloryzujacego to szajs. splywaja po pierwszym deszczu. szkoda kasy na to wydawac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Sonaxa wosk koloryzujący.

Trwałość praktycznie zerowa do drugiego mycia (kropelkowanie jest słabiutkie), kredka zestawie to jakaś paranoja nic nie kryje, koszmarne nakładanie tylko w rękawiczkach (strasznie brudzi paznokcie i skórę). W dodatku wyprowadzić i wypolerować lakier po czymś takim trzeba mnóstwo czasu (Mirko fibry czarne wszystko brudne). Najgorzej wydane 40 pln w życiu a wosk tylko 2 razy użyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede sie musial u siebie tez zabrac bo lakier tragiczny, ale probowalem juz tych specyfikow jak tcut i inne koloryzujace i jak dla mnie to syf straszny, namachasz sie reka, nastarasz a to momentalnie zlazi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam lakier LZ5L i jak na razie stosuje takiego wosku koloryzującego Turtle Wax jeśli chodzi o kropelkowanie czy połysk auto to jak za te pieniądze efekt jest fajny. teraz pytanie czy w podobnych pieniądzach jesteście w stanie polecić coś fajnego do nabłyszczenia lakieru i żeby ładnie kropelkowało nie musi być koloryzujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka drobnych rysek do zakrycia które w poprzednim aucie doskonale się wypełniały. Co byście polecili mi dzisiaj? To samo? Czy może jest jakaś nowinka?]

Zdecydowanym liderem na rynku kosmetyków do auto detailingu w celu ukrywania niedoskonałości jest środek o nazwie Poorboy's world black Hole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam lakier perłowy LY9B bodajże, używałem sonaxa koloryzujący (mam małe odpryski po kamykach itp dlatego koloryzujący by nie było tego widać), efekt po woskowaniu całkiem fajny ale krótkotrwały, szukam coś naprawdę dobrego żeby zakryło odpryski po kamykach, ryski, żeby przywrócić błysk na dłuższy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaprawki plus polerka:wink:

to troszkę lipnie, więc żadnym woskiem (nie koloryzującym) nie zakryje w miarę drobnych odprysków od kamyków i zarysowań??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...