Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wklejenie szyby


ino_hizo2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto, które służy mi tylko wyłącznie do jazdy po bezdrożach (opel vectra a). Ostatnimi czasy miałem małą stłuczkę, która spowodowała wystrzał poduszek, co z kolei przyczyniło się do zniszczenia przedniej szyby :kwasny: Za bardzo małe pieniążki zakupiłem używaną i tu pojawia się pytanie, czy na starą warstwę kleju dawać primer czy nie? Może wystarczy tylko klej? Wklejał będę sam z racji tego, że samochód służy wyłącznie do rekreacyjnej jazdy na grzyby i ryby, żadnych wypadów w dalekie trasy (max 15-30 km od miejsca postoju). Może ma ktoś jakieś doświadczenie i posłuży radą :decayed:

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ----------

Każda, najmniejsza sugestia się przyda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto, które służy mi tylko wyłącznie do jazdy po bezdrożach (opel vectra a). Ostatnimi czasy miałem małą stłuczkę, która spowodowała wystrzał poduszek, co z kolei przyczyniło się do zniszczenia przedniej szyby :kwasny: Za bardzo małe pieniążki zakupiłem używaną i tu pojawia się pytanie, czy na starą warstwę kleju dawać primer czy nie? Może wystarczy tylko klej? Wklejał będę sam z racji tego, że samochód służy wyłącznie do rekreacyjnej jazdy na grzyby i ryby, żadnych wypadów w dalekie trasy (max 15-30 km od miejsca postoju). Może ma ktoś jakieś doświadczenie i posłuży radą :decayed:

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ----------

Każda, najmniejsza sugestia się przyda!

https://www.youtube.com/watch?v=PBXmD_-wfsY

https://www.youtube.com/watch?v=-ahDHKcQs-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

1. Spróbuj wyjąć (odzyskać) uszczelkę.

2. Wycinanie drutem (osoba do pomocy)

3. Wycinanie specjalnym nożem w kształcie "L" + dolna część naostrzoną szpachelką (samemu)

4. Za pomocą wąskiej na ok. 1,5cm naostrzonej szpachelki usuń klej zostawiając 1-2 mm grubości.

5. Odtłuszczenie Acetonem lub specjalistycznym odtłuszczaczem do montażu szyb.

6. Położenie kleju o wysokości 1-1,5 cm na karoserię lub szybę.

7. założenie uprzednio odzyskanej uszczelki na nową szybę i przymocowanie jej od zewnątrz taśmą klejącą.

8. przyłożenie szyby do kleju na karoserii.

9. WAŻNE - klej musi być tak położony żeby łączył szybę z karoserią a nie karoserię z uszczelką. Wtedy jest pewność że nie będzie ciekło.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...