Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożysko przedniego koła


bartazi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do wymiany łożysko w przednim kole do 1.8t sedan AVJ. Widzę, że takie łożysko jest przykręcane (FAG), mam rację czy jestem w błędzie? Zatem mam w planie zrobić to sam (mam dosyć poprawiania po mechanikach). Będzie jakiś problem z wymianą? Skoro łożysko jest razem z korpusem to odpada mi problem prasy. Ściągnięcie i założenie można zrobić tutaj bez specjalnego ściągacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz odpiac zwrotnice na dole od dwóch wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na przeszłość po co ma te wahacze odpinać?? normalnie wykręci bez odpinania wyjąć też wyjmie chyba że jest zapieczone na amen ale wtedy tylko całą zwrotnicę wyciągnąć trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Panowie, w połowie lipca będę brał się za to bo teraz nie ma dostępu do garażu. Zobaczę czy da się bez odpinania wahaczy.

A tak bardziej ogólnie pojechałem ostatnio na stację diagnostyczną z prośbą, czy można spradzić na rolkach które koło hałasuje. Chciałem się upewnić, że to prawe a gość mi powiedział, że on nie potrafi i to trzeba podczas jazdy słuchać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak jak ci łożysko ładnie nie wyjdzie ze zwrotnicy to masz taka lipę jak ja miałem. Wszyscy piszą że 4 śruby i samo wypada u mnie zapiekło się na amen waliliśmy młotem żeby wybić i nie ma mocnych a przy okazji łożysko rozwaliliśmy więc wyjęcie zwrotnicy nas czekało a kto rozpinał wahacze w audi tak żeby ich nie zniszczyć to wie o czym mówię:P I podsumowując z godziny roboty wyszło półtora dnia :P Więc jak ci łożysko nie wyjdzie przy lekkim stukaniu młotkiem i nie grzebałeś nigdy przy wahaczach a nie masz czasu i ochoty rozgrzebywać tego to złóż i zostaw u mechanika::P przy normalnej robocie wahaczy dolnych nie trzeba rozpinać bo nawet jak się zastanawiam to po co jedyne co mi przychodzi do głowy to wyjęcie przegubu a to wystarczy jeden wyjąc wahacz ten dolny tylny ale jak nie jest zapieczone to łożysko niemal samo wypadnie więc po co się męczyć?? devastation możesz mi wyjaśnić po co wahacze rozpinać dolne (absolutnie nie chce się kłócić żebyś tego za atak nie uznał chciałbym wiedzieć dlaczego ty rozpinasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...