Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sterownik wentylatora klimy


robisk

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, czy ktoś próbował naprawic tenże sterownik? objawy - nie działał wentylator klimy, po sprawdzeniu okazało się, że do sterownika dochodzi prąd lecz juz z niego nie wychodzi.:thumbdown:

..............................

hallo czy nikt nie miał takiego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. wentylator udał mi się sprawdzić na krótko tzn ze sterownika wychodzi żółty kabel do wentylatora, jak dasz mu + i będzie działał to jest walnięty sterownik. powietrze leci ciepłe na postoju, a w czasie jazdy jest lepiej, ale nie włączam żeby czegoś nie spaprać. natomiast jak podłączyłem went na krótko było super, ale wtedy chodzi cały czas na najwyższych obrotach. w poniedziałek jadę do elektronika to przekaże co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lokiszta

ok jutro sprawdzę jak to u mnie tylko z tego co słyszałem,to nawet jeśli wiatrak nie chodzi to klima powinna dmuchać przynajmniej na postoju i przez pewien czas aż do błędu na vagu (zbyt duże ciśnienie).Mi teraz tak pokazuje

DSC00068.jpg

---------- Post dopisany 06-07-2013 at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 21:49 ----------

witam miałem podłączyć wentylator na krótko ale podkusiło mnie zrobić test klimy na vagu ku mojemu żdziwieniu wentylator chyba w drugim tescie ruszył więc wnioskuje,że jest sprawny dlaczego więc nie chce załączyć się normalnie.Sprawdziłem też jakie jest ćisnienie na vagu i chyba trochę mało dziś mi pokazywało tylko 6bar na załączonym silniku wentylator oczywiście nie chodził.Pytanie czy za mało czynnika spowoduje nie załączenie się wentylatora?.Jak masz vag sprawdz w teście HVAC a potem test 03 opust czy wtedy ci ruszy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh masz rację. wcześniej sprawdzałem na wyłączonym silniku. teraz rzeczywiście wentylator się załączył ale niestety z błędem

01810 - Silnik nastawczy klapy temperatury prawy V159:slina:

...............................

cytuję od kolegi wrclaguna;

wchodzisz w (08) klimatronic i wykonaj "test",

klapy i nawiewy będą sobie chodzić,klikaj "next" aż do zakończenia "END",

powróć do odczytania błędów i jeśli jakieś się pojawiły wykasuj je ,

potem wchodzisz w basic settings(04),

blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera i zrób

[Adaptację -10]

Chanel 00 [Test] > [save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne) .

zrobiłem i klima działa , może to Ci tez pomoże:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lokiszta

mi akurat żadnych błędów nie pokazuje po testach zrobię jak napisałeś i po tym zabiegu wentylator ci ruszył to ciekawe.Ale to w teście ci chodził wentylator mi się tak z/w na przemian a jak normalnie użytkowałeś to już nie chodził wiatrak wraz z klimą po tej adaptacji ruszył ci?.

---------- Post dopisany at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

No niestety po tym zabiegu wentylator nie ruszył w ogóle robiłeś to na załączonym silniku czy tylko na zapłonie w chanel 00 nie można zrobić test tylko save chyba przez to,że jest ustawione na 00.Sprawdzisz mi jeszcze jak ci pokazuje w 08 grupa 01 ostatnia rubryka cisnienie na zapłonie i przy załączonym silniku bo ja mam słabe ciśnienie może i przez to nie włącza się wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można w B6 wymienić wentylator bez rozbierania całego przodu sciągania zderzaka, chłodnicy itp.?

Czy jak jest padniety wentylator to wyskakuje jakiś błąd na vagu, a jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokiszta

test robiłem na uruchomionym silniku

kasujesz błedy

potem wchodzisz w basic settings(04),

blok 001 - zaczekaj aż wszystkie wartości zejdą do zera i zrób

[Adaptację -10]

Chanel 00 [Test] > [save] - (czyli przywróć ustawienia fabryczne) .

rzeczywiście przy wartości chanel 00 Test jest nieaktywny nacisnąłem od razu Save i wszystko działa jak należy,

08>oo1>7.0 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lokiszta

te 7 bar masz przy załączonym silniku? jak tak to u mnie jest 6 a ma być ponad 10 podobno ale ciebie chłodzi nie wiem co o tym już myśleć dlaczego ten wentylator nie chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak 7 przy załączonym po przywróceniu ustawień fabrycznych chodzi bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem dowiedziałem się o nim jak pojechałem nabić klime okazało się że podczas odgrzybiania po 5 minutach klima się sama wyłączyła i dopiero zauważyłem ze wentylator nie działa brałem go na krótko i nie działa ale brałem plusa i minusa z aku... niewiem czy dobrze robiłem... mieliście też taki przypadek...??? klima podczas jazdy chłodzi dobrze a podczas postoju klima delikatnie chłodzi co chwilkę włącza się i wyłącza się kompresor i skaczą obroty...:(... czy to jest przyczyna wiatraka??? czy może coś innego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...