Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej w wężu od odmy?


Szwedzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Moje pytanie jest takie:

Czy w wężu od "odmy?" może znajdować się olej? Czy jest na to rada? Można z tym jeździć? Czy tylko pozostaje wymiana odmy (Samochód mocno dymi )

zdj. z neta:

http://img25.imageshack.us/img25/5382/s1051741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymi na jaki kolor? czujesz spalony olej? no i o który waż Ci chodzi bo pokazałeś dwa węże odpowiedzialne za odpowietrzenie silnika.Ten pionowy jeśli będziesz kiedyś wymieniał(lubią pękać albo się pocić) to kup od 1Z jednoczęściowy bez tej gruszki już.W odmie jest membranka może puszcza Ci olej w dolot i oby to było tylko to...

filtr powietrza sprawdź czy nie jest już do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym jest czarny, oleju od 2 miesięcy jak posiadam autko nie ubyło, zaraz jeszcze obejrzę dokładnie(na razie patrzyłem tylko w ten pionowy do tego zbiorniczka)

@Edit

Po przejechaniu około 50km tyle się wydostało z nieszczelnej opaski: Dodam że sprawdziłem stan oleju i jest milimetr/dwa nad max - to może być przyczyną ?

CAM00325.jpg

CAM00326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli masz ponad stan to może wyrzucić,sam kiedyś popełniłem ten błąd.Prawidłowo to 3\4 stanu na miarce.Troche oleju w tych rurkach zawsze będziesz miał bo opary które się tamtędy wydostają zawierają w sobie olej.Możliwe,że masz pękniętą tą rurę.

3187850113

To jest ta rura w prostszej wersji zamiast 4 połączeń od bloku do odmy masz tylko dwa,jeśli na właściwym poziomie oleju nadal będzie Ci się pocił w tamtym miejscu warto pomyśleć o zakupie tej ze zdjęcia.

Czarny dym to nie olej tylko za mało powietrza.Nie masz zawalonego kolektora ssącego czarną mazią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem zawór EGR - nie było najgorzej, ale będę musiał dobrać się do tego kolektora, przestraszyła mnie liczba śrub (z 10? ) :D, a nie miałem dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze kolektor jest zawalony to norma,szczególnie jeśli masz egr "czynny":wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Więc co jeszcze może być przyczyną mocnego kopcenia z wydechu (powyżej 3.200-3.500 obr/min)? Znajomy ma 2.5 TDI jak kopcił i dosłownie chlapał "sadzą" po tylnym zderzaku, wymienił odmę i problemu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Więc co jeszcze może być przyczyną mocnego kopcenia z wydechu (powyżej 3.200-3.500 obr/min)? Znajomy ma 2.5 TDI jak kopcił i dosłownie chlapał "sadzą" po tylnym zderzaku, wymienił odmę i problemu brak.

wtryski mogą już lać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest po lifcie to odma cała nie podjedzie na otwory , musi kupic taka do separatora i później ta co idzie od separatora. wiem bo ostatnio wymieniałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...