Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne objawy turbo FILM


Wujek-West28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dziś byłem w Krk i jak wróciłem zauważyłem że turbina wydaje dziwny ćwiek , taki jak by gwizdanie ale takie jak by metaliczne , na biegu oczywiście objaw jest jak turbina zaczyna pompować , ale jak by delikatnie gaz dać to tego nie ma , na biegu jałowym przy dodawaniu gazu tego nie ma tylko jak energicznie damy gazu to przez ułamek sekundy jest taki pisk metaliczny czy coś , auto nie kopci i nie odczułem braku mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podejrzewasz, że metaliczny pisk dochodzi z turbo to przed uruchomieniem silnika zdejmij wąż powietrza dochodzącego do turbo z obudowy filtra powietrza i ręką sprawdź luz wirnika po stronie zimnej turbo czyli po tej do której dochodzi powietrze z obudowy filtra. Następnie odpal silnik i wkręć go na obroty przysłuc**jąc się jednocześnie czy te odgłosy piszczenia dobiegają właśnie z tego wirnika bo możliwe, że trze on już o wewnętrzną stronę muszli zimnej turbosprężarki - jeśli tak to turbo to nie może dłużej pracować w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim to przeczytałem , kazałem kobiecie podgazować furę , i ten chwilowi\y pisk na biegu jałowym wydawał mi sie jak by dobiegał od odmy?? tak to sie nazywa?? jeszcze zauważyłem taki objaw że jak go podgazowała i kazałem przestać to było słychać delikatny pisk przez jakieś 10 sekund znów po gazowała i przestało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam miało być egr tak jak by z tej kopułki blaszanej lub gdzieś za tym cienkim przewodem gumowym , dodam że jak palcem przytrzymałem ten wężyk jak go wypiąłem to zasysa ,

P.s miesiąc temu zaślepiłem egr blaszkami

---------- Post dopisany 07-07-2013 at 13:23 ---------- Poprzedni post napisany 06-07-2013 at 20:29 ----------

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:23 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna była banalna , uszczelka z rurki co leci do egr przy kolektorze , kupiłem nową w ASO koszt 14zł30gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...