Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z uruchomieniem - immobilizer


basil

Rekomendowane odpowiedzi

powie,ze mu zj....es auto i szykuj chajs na nowe
:polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie i to bardzo poszla cewka, ale bez vaga i tak sie nie obejdzie.

przypadek sporadyczny - moglo byc gdzies na kabelkach zwarcie i tez immo zacznie ci mrugac, wtedy vag, zakodwac kluczyki i jazda, raptem 1 min zabawy. przy kluczykasz powinienes miec "tasiemke z kodami", kod jest pod zdrapka. zaprogramuj od razu wszystkie kluczyki bo inaczje nie beda odpalac, przekladasz je szybko do stacyjki i wlaczasz zaplon, gasnie immo, wylaczasz, wyciagasz i nastepny

_________________________________________________

bez vaga i tak sie nie obejdzie jak ci mruga immo, i nie ma zadnej opcji z przuaczaniem kluczykow, tak to by sobie kazdy mogl twoje autko odpalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Zdecydowałem się podpiąć ze swoim problem z immobilizerem w A4 B5 1.8 T AEB 1998 pod ten wątek, żeby nie tworzyć kolejnego. Problem z uruchamianiem silnika, który gasł zapalając na tablicy przyrządów kontrolkę  z Immobilizerem. W pamięci sterowników wyskoczyły błedy:

1. w ECU benzynowym [01]:

17978 - Sterownik silnika zablokowany przez immobilizer P1570 - 35- 00-

2. w ECU Instruments [17]:

01176 -Kluczyk
65-10 - Nieuprawniony - sporadyczny

01176 -Kluczyk
07-10 - Za niski sygnał -sporadyczny

Auta nie da sie odpalic zadnym z 3 kluczyków, wydaje mi się mało prawdopodobne żeby wszystkie 3 na raz padły. Czy zegary mogły "zapomnieć" kazdy z 3 kluczyków (procz serwisowego bo wyczytałem że nie ma on transpondera).
Posiadam kod PIN do auta.
Co sądzicie o wykonaniu wyzerowania i dopisania kluczyków ponownie?
Obawiam się trochę, że jeśli to problem z brakiem ciągłości odcinka przewodu zegary - antena immo to wyzeruje wszystkie 3 transpondery posiadanych kluczyków z pamieci zegarów i nie zakoduje ich ponownie.

Sprawdzilem i popsikałem kontaktem S po rozlaczeniu ze zlaczem cewki anteny immobilizera wtyk 2-pinowy z przewodami czarnym i zielonym. Wygląda normalnie, nie wiem jak wyjąć terminale z wtykow w celu dogięcia zeby nie uszkodzic złącza.

Cewke z wkładem stacyjki zdemontowałem i sprawdziłem na pinach rezystancje (23,5 Ohm) i indukcyjnosc uzwojenia cewki (1,5 uH). Czy mimo wszystko może być niesprawna?

Zastanawiam sie jeszcze nad wyjeciem zegarow i sprawdzeniu przejscia na obu przewodach miedzy zlaczem zegarow a wtykiem anteny immo.

Jeśli to nie pomoże to nie wiem co dalej robić. Czy macie może jakieś pomysły?

Immobilizera nie chciałbym deaktywować.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki
Pozdrawiam
Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...