Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z uruchomieniem - immobilizer


basil

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem w opiekę od kolegi z powdu wyjazdu na urlop Audi A4 rok prod. 1996 poj. 1.8 w automacie. No i zachowałem się jak typowa blond piękność. Zostawiłem ją na całą noc na włączonych światełkach aż do wyczerpnia akumulatora (a co, jak szaleć to szaleć). Jakież było moje zdziwienie gdy nie chciała odpalić..... :> niewiele się namyślając popędziłem do sąsiada po kable i podłaczyłem się do aku w Fordzie. No cóż odpalił ale zaraz zgasł. Po niedługim czasie dowiedziałem się że to co mi miga na pomarańczowo (autko z kluczykiem) to nie ostrzeżenie że coś nie jest zamknięte :polew: tylko tzw. immobilizer. Zaopatrzony w tą wiedzę poczłapałem do domu aby usiąść przy zdobyczy cywilizacji (komp z internetem) i zacząłem szukać info co z tym zrobić, i tak trafiłem tutaj :) Poczytawszy i i napakowany wiedzą pobiegłem do somochodu i wyjąwszy akumulator popędziłem do domku go naładować. Podłączyłem i spokojny położyłem się spać... Rano wziąwszy aku pod pachę, chodu do Audika podłaczać świeżutko naładowaną bateryjkę. O ja naiwny myślałem że zaszpanuję przed żoną i zabiorę ją na zakupy.... Nie dałem rady jej odpalić. immo za pierwszym razem gaśnie wali wachą ale nawet nie pierdnie w tłumik. I tak se zachodzę w glowę co dalej z tym począć. Jeśli ktoś miałby ochotę pomóc to będę wdzięczny. Kolo wraca za dwa tygodnie i chciałbym mu w miare sprawne autko oddać. Do czasu wyładowania aku chodziła aż miło, nawet sobie myślałem coby coś takiego sprawić w prezencie mojej Lubej :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz aku ,po podpieciu kabli przekrec kluczyk,ale nie odpalaj(musi nastapic samoistne adaptowanie przepustnicy),potem wylacz zaplon i wlacz ponownie i odpal,jesli kontrolka immo dalej bedzie migac to wyjmij kluczyk ze stacyjki i przyluz go do stacyjki(chodzi o to,ze w kluczyku jest czujnik immo i wysyla on sygnal elektromagnetyczny do czujnika,ktory jest w postaci malego przewodu dookola stacyjki,tam moze gdzies niestykac),albo wlacz zaplon i wylacz kilka razy,ale nie odpalaj,mi w B5 pomagalo,a wacha smierdzi ,bo go zalales,odczekaj jakies pol godziny i sprubuj ponownie-nie odpalaj na pycha :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie thnxy za pomoc, jutro napiszę co i jak....[br]Dopisany: 25 Lipiec 2008, 21:17 _________________________________________________Aku podłączone, wszystko według powyższych porad (nawet se wydrukowałem co by mieć na miejscu :>) i.... d*pa. Immo mi migocze a audik nie chce odpalić. przed wyjeciem aku przynajmniej mi odpalał i wchodził na obroty do momentu odcięcia paliwa. A teraz nic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym kluczyku było dotychczas jeżdżone i było ok. Kluczyk wyglada normalnie, z wgłębieniem po środku, z wytłoczką Audi..... nie wiem po prostu jak wygląda klucz serwisowy :gwizdanie:

zaraz zejdę do autka i pokombinuję jeszcze raz, podejrzewam że nie chce odpalić bo przepustnica się po podłączeniu aku nie adoptowała (kluczyk został na ponad minutę w stacyjce) a i immo zgasło po podłączenia aku i włożeniu klucza. Spróbuję jeszcze raz powtórzyć całość od nowa, tzn. odłączę aku iz powrotem podłączę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik przepustnicy sam sie zaadoptuje,zaraz popodlaczeniu aku,komputer sam ustawia wszystkie sterowniki zaraz po tym jak zanika prad i pojawia sie ponownie,immo powinno zgasnac po chwili,jak przekrecisz kluczyk w stacyjce,bedzie to za kazdym razem,mozesz nic specjalnego nie zauwazyc,ale i tak sie to stanie,poniewaz ECU ma zapisane dane na temat polozenia przepustnicy na wolnych obrotach,jesli nie ma pradu,to sie wszystko resetuje,a po ponownym dostarczeniu pradu powraca do ustawien poczatkowych,jesli nie mozesz odpalic auta,to moze wlasnie sie zepsulo cos innego,takie rzeczy sie zdazaja,czesciej w starszych modelach,niz w nowszych-moze cos z aparatem zaplonowych -ciezko cos na odleglosc stwierdzic,nasze porady sa opisem czynnosci standardowo wykonywanych w takich sytuacjach,jak rozladowanie aku i co zrobic dalej-jesli po tym nie chce zapalic motor,to przyczyna lezy gdzie indziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT panowie, ale co to jest klucz serwisowy ? mam do swojej 2 kluczyki i na 1 nie odpala, znaczy sie pali i odrazu gasnie, zawsze myslalem ze to wina kluczyka walniety i tyle, tutaj piszecie cos u kluczu serwisowym wiec pytam.

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT panowie, ale co to jest klucz serwisowy ? mam do swojej 2 kluczyki i na 1 nie odpala, znaczy sie pali i odrazu gasnie, zawsze myslalem ze to wina kluczyka walniety i tyle, tutaj piszecie cos u kluczu serwisowym wiec pytam.

pozdrawiam :hi:

kluczyk serwisowy to kluczyk z namalowanym kluczem francuskim na plastikowej czesc kluczyka, wyglada niepozornie. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupelnie wypowiedz jockera kluczyk wyglada normalnie,jest na nim symbol klucza,nie posiada immo pastylki-dlatego ci gasnie po sekundzie i kontrolka od immo(pomaranczowa,z symbolem auta i kluczyka)miga caly czas :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupelnie wypowiedz jockera kluczyk wyglada normalnie,jest na nim symbol klucza,nie posiada immo pastylki-dlatego ci gasnie po sekundzie i kontrolka od immo(pomaranczowa,z symbolem auta i kluczyka)miga caly czas :wink4:

moj kluczyk serwisowy ma immo :D i autko chodzi jak ta lala.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jocker,jestes pewien ,ze to klucz serwisowy?serwisowy nie powinien miec immo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeciez to problem nekajacy bardzo wielu posiadaczy B5 (lacznie ze mna w poprzedniej A4). Jedyne jak narazie dzialajace na to rozwiazaniehttp://www.a4-klub.pl/smf/immobilizer-t2784.0.html :good: niby jest troche roboty ale jak nowy. odkad pojawil sie u mnie ten problem to az nie chcialo mi sie nigdzie jechac :thumbdown: (mysl o dziesiatkach prob odpalenia audiczki). po przeprowadzenia operacji z linka przez prawie rok autko palilo za 1 razem, i chyba jest tak dalej bo nowy wlasciciel sie nie skarzy :naughty:

i tak podtrzymujac maly OT w obecnej B5 na serwisowym kluczu pali jak na zwyklym(tyle tylko ze na ori mam otwieranie na IR dlatego uzywanie serwisowki jest niewygodne :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jocker,jestes pewien ,ze to klucz serwisowy?serwisowy nie powinien miec immo...

tak, tez bylem zaskoczony, nie pozorny kluczyk, ale odpalilem na nim auto i immo sie nie zapalilo.

@razk pewnie ma racje, ze trzeba poprawic styki na petli immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze masz odlaczony immo i dlatego mozesz odpalic na serwisowym?

immo jest podlaczone, jak wyjalem pestke ze sterego kluczyka zanim przelozylem do scyzoryka to auto zgaslo po kilku sekundach. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i odpala mi tylko za pierwszym razem po resecie (wyłączeniu aku i podłączeniu na nowo) bez wyciągania kluczyka...

chyba bedziesz musial przeprowadzic operacje przeczyszczenia stykow na petli immo,

odpala za pierwszym razem i nie gasnie? za drugim razem juz zapala sie immo tak?

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu aku wkładam kluczyk przekręcam (immo się zapala i po chwili gaśnie) nie odpalam, czekam 2 minuty i odpalam (nie wyciągam kluczyka ze stacyjki i nie przekręcam do pozycji wyściowej). Autko zapala i se pracuje silniczek i mruczy zalotnie... :> Po zgaszeniu silnika włożeniu kluczyka ponownie immo mi mryga i ni chuchu odcina mi paliwko po odpaleniu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...