Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Audi concert


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i znow w dym do was radio kupione jak wspomonalem juz audi concert problem polega na tym ze mam tylko dwie podluzne wtyczki w instalecji i przewod antenowy ,czy ktos moglby mi pomoc i napisac czy jest mozliwosc dokupienia jakiejs przejsciowki zeby uzyskac podswietlenie radyika i co z tym fisem ? Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapewne nikt więcej Ci nie odpowie bo na hasło "audi concert" zapada jakaś dziwna cisza na tym forum i wszyscy mają cię za idiotę, wiem bo sam mam problemy z takim radiem.

Powinieneś mieć trzy wtyczki patrząc od dołu: zasilająca, środkowa z kablami do głośników przednich i górna tzw.mini iso gdzie są sygnały CAN do wyświetlacza między zegarami,podświetlenia, wyjście na aktywne głośniki tylne,zmieniarkę itd.

Z tego co napisałeś to brak ci górnej wtyczki i z tąd te problemy, może gdzieś się schowała poszukaj dobrze w twoim modelu napewno była gdy wyjechał z fabryki.

Po jej podpięciu powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam duzo prawdy w tym co piszesz ,niestety brak wlasnie tej trzeciej wtyczki ale ponoc ,adapter emulator can zalatwi sprawe tylko on troszeczke kosztuje ponad 300zl jeszcze zobacze ale dzieki za odzew :wink4:pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ponownie

Masz B6 nie potrzebny ci CAN adapter, poza tym ja mam właśnie takie coś i też mi nie działa jak trzeba.

Ty kup sobie na allegro kostkę mini iso i pociągnij 2 kable od licznika i powinno być po sprawie bo sygnał CAN napewno masz.

Jak to zrobić i co gdzie podpiąć to bez problemu znajdziesz na tym forum np.http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t12617.0.html;highlight=sygnał+can

To powinno pomóc i nie jest zbyt skomplikowane.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapewne nikt więcej Ci nie odpowie bo na hasło "audi concert" zapada jakaś dziwna cisza na tym forum i wszyscy mają cię za idiotę, wiem bo sam mam problemy z takim radiem.

Powinieneś mieć trzy wtyczki patrząc od dołu: zasilająca, środkowa z kablami do głośników przednich i górna tzw.mini iso gdzie są sygnały CAN do wyświetlacza między zegarami,podświetlenia, wyjście na aktywne głośniki tylne,zmieniarkę itd.

Z tego co napisałeś to brak ci górnej wtyczki i z tąd te problemy, może gdzieś się schowała poszukaj dobrze w twoim modelu napewno była gdy wyjechał z fabryki.

Po jej podpięciu powinno być ok.

Wkrótce czeka mnie podobna operacja, tj. montaż oryginalnego radia w miejsce innego radia - chociaż założonego w ASO.

O ile się zorientowałem to są dwa podstawowe typy instalacji audio w a4:

- z oryginalnym radiem ( chorus2, concert itp ), gdzie radio obsługuje przednie głośniki a tył i sub idzie przez wzmacniacz umieszczony w bagażniku

- instalacja bez wzmacniacza, radio obsługuje wszystkie głośniki.

Są jeszcze inne kombinacje ale mało popularne, również na forum :cool1:

U mnie jest ta druga instalacja. Skutkuje to tym, że nie ma kabla CAN do zegarów ( nieoryginalne radio i tak tego nie obsługuje więc zaoszczędzili ) i nie ma kostki mini-iso. Oryginalne radio ma wyprowadzenie tylko na przód, reszta przez wzmacniacz - żółta część koski mini-iso - tutaj znajdziesz schemat

Przeróbka będzie więc wyglądała tak:

1. Pociągnięcie kabli do zegarów: tu jest info jak to zrobić

bez tego nie działa podświetlenie i radio co godzinę będzie się wyłączać

2. korekta VAGiem - żeby wyświetlać rds na fis

3. druciarnia z głośnikami :wallbash: żeby grał tył

tu nie mam jakoś pomysłu, widzę dwa rozwiązania: zmostkowanie przodu z tyłem :thumbdown: albo najtańszy najprostszy wzmak i do niego podpięty tył. Nie wiem tylko gdzie go umieścić, nie chcę targać wiązek kabli przez cały samochód w tę i z powrotem. Jeśli ktoś ma sprawdzony patent na rozwiązanie tego problemu to chętnie posłucham.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i pozdrawiam Grzesiek234 ,zygzak :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygzak jesteś wielki !! Dzięki za wyczerpujące i konkretne info.

Nie ja tylko forum, wszystkie info pochodzą z tego działu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!! ale najważniejsze jest to, że poradziłem sobie z Concertem CD. Jeszcze tylko VAG żeby wyświetlało na FIS-ie. Mam VAG, interface, tylko że mam na RS a w laptopie mam tylko USB i muszę przejściówkę kupić. Jak już kupię to rozumiem, że muszę wykonać takie czynności:

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio - /tutaj wyświetli mi się 00 i muszę zamienić na 01?/

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

Z VAG-iem nie miałem jeszcze do czynienia, ale świat należy do młodzieży stary robi młody leży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio - /tutaj wyświetli mi się 00 i muszę zamienić na 01?/

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

coś tu namieszałeś....

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_concertii_nie_dzialajace_glosniki_tylnie_i_brak_info_na_fis-t16090.0.html;msg189470#msg189470

jest wyraźnie napisane : DODAĆ

Najpewniej będziesz miał albo 16 albo 17

Wartość 17 odpowiada temu, że na FIS wyświetlane są informacje :

- z licznika

- z radia

Czyli musisz wklepac tam 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryka!! wszystko działa jak ze sklepu a nawet i lepiej. Dzięki wszystkim za pomoc :hi::good:

ok, napisz jakie kodowanie miałeś ? Jestem ciekaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej awarii komputera :)

Pojechałem do koleżki, ale on podpiął się polskim VAG-iem. Wszedł w kanał 62 i tam było 0 (słownie zero). Kazałem mu wpisać, na moją odpowiedzialność 17, tak jak pisałeś i wszystko zagrało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio - /tutaj wyświetli mi się 00 i muszę zamienić na 01?/

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

coś tu namieszałeś....

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_concertii_nie_dzialajace_glosniki_tylnie_i_brak_info_na_fis-t16090.0.html;msg189470#msg189470

jest wyraźnie napisane : DODAĆ

Najpewniej będziesz miał albo 16 albo 17

Wartość 17 odpowiada temu, że na FIS wyświetlane są informacje :

- z licznika

- z radia

Czyli musisz wklepac tam 17

:mysli: ciekawe

Ostatnio sprawdziłem u siebie i miałem wartość 1, zmieniłem na 17 ale różnicy nie widać, wyświetlacz pokazuje te same informacje... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też nic nie zauważyłem i jeszcze na dodatek zapaliła mi się kontrolka paliwa. Pojechałem na stację paliw, zatankowałem i oczywiście wyłączyłem kluczyk. Po zapłaceniu, jak wróciłem do auta i odpaliłem to radio się zakodowało, wklepałem kod i wtedy wszystko grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem tutaj nowy. Nie posiadam tak jak Wy A4 lecz A6 C5 2004r.

Mam cały czas jeden problem mianowicie:

Zamontowałem Radio Concert II pociągnąłem Can od licznika i jeszcze K-line.

Mam licznik z Pełnym FIS i wpiąłem się w szarą kostkę pod piny 5 i 6 potem do radia pod odpowiednie piny.

Vag-com w liczniku na kanale 62 miałem "0" potem zmieniłem na "1"- Podświetlenie radia zaczęło chodzić, lecz jeszcze nie działa mi RDS na Fisie i radio wyłącza sie co godzinę, co jest dziwne skoro podświetlenie działa.

Próbowałem tak jak w tym wątku wprowadziłem kodowanie "17" na kanale 62 i tez nic.

No i niestety nie mogę się połączyć za pomocą Vag-coma i interface Viaken USB z RADIEM??

Mozę powinienem pociągnąć zamiast do Kostki diagnostycznej gdzieś inaczej kabel diagnostyczny a mozę do lini L-line??

Kurcze walczę z tematem już 2 tyg i nic nie mogę zrobić.

macie jakieś pomysły?? A może zamiast do szarej kostki powinienem się wpiąć do innej w licznikku pod CAN-H i CAN-L??

Pomóżcie koledzy co w tej sprawie można jeszcze zrobić?? Czytałem wszystkie wątki na temat RDS i CAN i wszędzie to samo i nic nie daje.

POMOCY[br]Dopisany: 03 Marzec 2009, 11:56_________________________________________________hallo :)

czy nikt nie będzie w stanie mi pomóc??

Jak sprawdzić czy aby czasami Radio nie było uwalone że nie podaje na Fis sygnału RDS??

Jakieś porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak jest w A6 ale w A4 niema szarej kostki tylko biala. Piszę o tej w licznikach. Do radia wpinamy się jeżeli pamiętam to zieloną kosteczką miniiso. Z tego co piszesz to wydaje mi się ze radio jest źle podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie miałem wpisane 0 (radyjko gra i podświetlone jest jak trzeba) próbowałem wpisać 17 lub 1 - na FISie jak nie było RDS'u tak nie ma

STG 17 (Instrument cluster) -> Adaptation -> Function 10 -> Channel 62

+01 - Radio - /tutaj wyświetli mi się 00 i muszę zamienić na 01?/

+02 - Telefon

+04 - Navigation

+08 - Telematics

+16 - Instrument Cluster

coś tu namieszałeś....

http://www.a4-klub.pl/smf/b6_awx_concertii_nie_dzialajace_glosniki_tylnie_i_brak_info_na_fis-t16090.0.html;msg189470#msg189470

jest wyraźnie napisane : DODAĆ

Najpewniej będziesz miał albo 16 albo 17

Wartość 17 odpowiada temu, że na FIS wyświetlane są informacje :

- z licznika

- z radia

Czyli musisz wklepac tam 17

:mysli: ciekawe

Ostatnio sprawdziłem u siebie i miałem wartość 1, zmieniłem na 17 ale różnicy nie widać, wyświetlacz pokazuje te same informacje... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo , podlaczylem can , podswietlanie dziala, ale nadal radio nie wylancza sie po kluczyku mam chorus 2 , wartosc na kanale 62 mialem 0, zmienilem na 17 i nic na 18 i nic , na 01 tez nic , gdzie tkwi diabel ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...