Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spuszczanie płynu w 1.6 adp


lukii23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie, układ mam zalany woda destylowaną bo przygodzie z termostatem, no i czas urlopu wiec trzeba wymienić,szukam wszędzie ale nie moge znaleźć odnośnie mojego silnika, czy konieczne jest wyciagnięcie termostatu żeby zlać cały płyn? ile wchodzi go do układu 7l?planuje kupić koncentrat febi 2x 1,5 litra wiec to 6l płynu na ok -36 stopni, jest jakis korek żeby zlać jak najwiecej płynu ? czy konieczne jest wejść pod auto? chciałem poprostu wylać tyle ile zdołam i reszte uzupełnić tym koncentratem nie muszę nic płukać bo już to robiłem wczesniej, uda mi sie zlać 5,5 litra płynu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz schemat Twojego chłodzenia 1,6 ADP...Jak widać nie ma korka spustowego w chłodnicy

Zostaje Ci rozpiecie dolnego węża w chłodnicy i wypuszczenie wody potem załozyć węża nalać 3l koncentratu i uzupełnić resze wodą destylowaną ... Do stanu . Nagrzać silnik ,Po odpowietrzać i powinno być Ok

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego. a myślisz ze 3 litry koncentratu wystarczy na nasze mrozy? i czy jak zrobie tak jak mówiłeś to zleci cała woda?

cała nie zleci bo zostanie ci w bloku silnika ale to nie tak duzo..

ja nie jestem Ci wstanie podać ile Tobie wchodzi do układu ale chyba nie więcej niż 6L wiec 3L koncentratu powinny starczyć a wlejesz więcej też nic nie zaszkodzisz silnikowi będzie wyższa granica zamarzania .:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzeba to kupie 3x 1.5 i zawsze będzie na ewentualne dolewki przy cieknącym króćcu wody, a kolego widze ze masz konkretny program, mógł byś mi zobaczyć jak wygląda w moim modelu króciec wody z tyłu silnika przykręcany do głowicy, muszę go wymienić a nie chce jeździć i kupić w ciemno, dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w adp możesz też spuścić używając śróby która jest na pompie wody bodajże chyba 21 rozmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli trzeba to kupie 3x 1.5 i zawsze będzie na ewentualne dolewki przy cieknącym króćcu wody, a kolego widze ze masz konkretny program, mógł byś mi zobaczyć jak wygląda w moim modelu króciec wody z tyłu silnika przykręcany do głowicy, muszę go wymienić a nie chce jeździć i kupić w ciemno, dziękuje z góry

czy o to ci chodzi ? ( Kołnierz) jesli tak to jeszcze kup pozycję (28) Pierścień uszczelniający bo to ważne przy wymianie

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w adp za prawa kratka zderzaka jest taki maly kureczek w chlodnicy a obok niego dziurka, ja zawsze zakladalem szlauch na ta dziurke i odkrecalem kurek i ze 4l zeszlo(oczywiscie tyl byl wyzej niz przod przy spuszczaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne dokładnie to ta cześć i odrazu mam numer części to już mogę jechać w ciemno, mam zamiar kupić wszystko co tylko możliwe żeby już się w to nie bawić. a zalać płynem i mieć spokojną głowe. A co do postu wyżej to właśnie słyszałem o tej śrubie ale zależy mi na tym żeby nie wchodzić pod auto a spuścić prawie cała wodę, i jak kolega napisał najpierw ściągne ten wąż zobaczę ile wody zleci i będe wiedział co robić dalej. chyba ze ktoś ma jeszcze inne doświadczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...