Treść opublikowana przez krolik1991
-
Przepustnica - Adaptacja
Dołaczam sie do tematu, moj problem jest troche inny bo falowaly mi obroty na biegu jalowym wiec wyczyscilem przepustnice i teraz na rozgrzanym silniku trzyma od 1000 do 1500 rpm, czasami zejdzie do 850 a czasami jak krece na wysokich obrotach to potrafi zostac na tych obrotach, jak puszczam gaz to dopiero po chwili czuc ze zwalnia. chcialem zrobic adptacje vagiem 311.2 tak jak pisza ale sie nie da, jakis error pisze, przez csekunde jest tak: a pozniej tak:
-
spuszczanie płynu w 1.6 adp
u mnie w adp za prawa kratka zderzaka jest taki maly kureczek w chlodnicy a obok niego dziurka, ja zawsze zakladalem szlauch na ta dziurke i odkrecalem kurek i ze 4l zeszlo(oczywiscie tyl byl wyzej niz przod przy spuszczaniu)
-
Czujnik w zderzaku.
w zderzaku na pewno nie bedzie czujnika temp cieczy tylko w kroćcu z tylu glowicy, ten w zderzaku to pewnie czujnik temp zewnetrznej
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
ewidentnie ktores lozysko, a przy kreceniu kierownica to albo lekko zbija z obrotow i przestaje piszczec albo problem lezy w pompie wspomagania
-
Luz na maglownica a zbieżność
top-spin albo inaczej top-shit
-
Luz na maglownica a zbieżność
pojechalem do innego zakladu i koles ustawil bez problemu, za pare dni sprawdzil i jest, juz wiecej nie pojade do top-spinu nawet na przeglad
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
zalezy jakie to 'swierszczenie', u znajomego w astrze bylo takie swierszczenie i tez nie moglismy dojsc co to, dopiero po zdjeciu paska okazalo sie ze na kole alternatora w jednym miejscu byl rowek zagiety i cielo pasek przez co byl dzwiek swierszczenia
-
maglownica
nie wiem czy to to ale od spodu maglownicy jest jakas sruba, ja nia krecilem i lekko skasowalem luz
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
tak, juz nie pamietam jak to bylo ale z korpusu wyszlo a w wiskozie siedzialo
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
to ja nie wiem jak jest u innych ale jak odkrecilem srube ta pod alternatorem to mi wyszlo wszystko razem z lozyskiem, lekki opór byl przy wyciaganiu ale powoli wyszlo.
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
nie zawsze trzeba sciagac pas bo lozysko moze wyjsc razem z kolem pasowym i reszta
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
ja blokowalem cienkim imbusem tylko ze utwardzanym i zakladalem cienka rurke na imbusa 8
-
Luz na maglownica a zbieżność
wyszarpali wszytsko i luzu nie ma, a na maglownicy jest na pewno bo czuc ale stwierdzili ze to przez luz, nie wiem w 100% jak zbudowana maglownica ale wydaje mi sie ze luz jak jest to miedzy kolumna a drazkami a nie pomiedzy drazkami wiec nie wiem co mialoby to do zbieznosc;/
-
Rolka która napędza wiskoze, co i jak?
zeby sciagnac wiskoze najlepiej lekko odchylic przedni pas ale da sie to zrobic tez inaczej ale troche trudniej, pod alternatorem jest sruba na imbus 8mm, trzeba dobrze celowac zeby trafic, blokujesz wiskoze(jest taki rowek w korpusie i dziurka w kole pasowym wiec nie ma problemu) i odkrecasz, najlepiej sciagnac alternator bo nie wyrobisz sie z wiatrakiem przy wyciaganiu wszystkiego(metoda sprawdzona, sam tak robilem)
-
Luz na maglownica a zbieżność
Witam, mam pytanie odnosnie luzu na maglownice, czy luz ma wplyw na zbieznosc? 2 razy ustawialem zbieznosc i dalej tnie opony, najpierw panowie ktorzy to robili, stwierdzili ze to przez to ze regulacja w prawym kole stoi i regulowali tylko lewa(pry jezdzie prsoto kierownica lekko skrecona), pozniej stwierdzili ze przez luz na maglownicy po ustwaieniu zbeiznosci kola sie rozjezdzaja. czy to jest mozliwe? dodam tylko ze ustawiane jest w 3d
-
problem z wodą
zakryj chlodnice to bedziesz mial dolny cieply, ale to nie ma sensu bo jak masz 90 na blacie po paru kilometrach to co wiecej chciec
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
to moze rzeczywiscie uszczelka pod glwica, wieksze obroty=wieksze cisnienie i jak jest maly przedmuch w uszczelce jest to pakuje do ukaldu chlodzenia i zapowietrza
-
Brak ogrzewania, wszystkie węże ciepłe tylko nie od ogrzewania.
kolego wyzej, na pewno prawy? u mnie jest lewy i chyba w wiekszosci tak jest ze prawy zasilanie a lewy powrot z odpowietrznikiem
-
temperatura ponad 100*c prosze o rady i podpowiedzi
lopatki raczej sie nie konca, jak juz to wirnik stoi a os sie kreci lub leje po osce. ja mialem taki problem (jest pare tematow nizej w dziale chlodzenie ) to wyczyscilem nagrzewnice i jest ok. wcesniej wyjalem termostat i tez bylo ok, z zakryta chlodnica bo 15 km 90C i trzymalo. sprobuj wyczyscic nagrzewnice lub zamiast nagrzewnicy wpiac rurke o srednicy kroccow i wtedy zoabczyc czy bedzie sie grzal
-
temperatura od 90 do prawie106
umnie byly problemy z odpowietrzeniem nagrzewnicy, trzeba bylo po kazdym zapaleniu odpowietrzac:D ale nawet po odpowietrzeniu powietrze bylo lekko cieple, teraz po wyczyszczeniu ustawiam na 22C i wysiedziec nie moge w srodku;d
-
temperatura od 90 do prawie106
najpierw kupilem odkamienaicz K2 i zalalem uklad woda z tym K2, odpalilem na 20 minut, nagrzal sie i spuscilem ta wode, pozniej pare razy jeszcze woda zalalem bo tak bylo napisane zeby wyplukac resztki. przed zalaniem plynem wlazylem szlauch w kruciec od zasilania nagrzewnciy, na poczatku woda slabo wyplywala az do momentu az pier*** z powrotu nagrzewnicy, przekladalem szlauch z jedego kruca do drugiego az czysta woda poleciala, zalozylem wszystkie weze, zalalem plynem i jest juz wszytsko ok:banan:
-
temperatura od 90 do prawie106
Dzisiaj zmierzylem czujnik temperatury i przy zimnym silnik (na dowrze okolo 5C) na jedej parze bylo 2.45 kohm a na drugiej 5.46kohm. Na cieplym silniku bylo 129 ohm i 286. Termostat werneta wiec powinien byc dobry. Wczesniej momentalnie zaczynalo wiac cieple powietrze z nawiewow, teraz przy 90C na wskazniku wieje zimniejszym powietrzem niz wczesniej gdy bylo ponizej 60C ---------- Post dopisany 07-03-2013 at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2013 at 14:31 ---------- Problem rozwiazany:dance: Po dwoch miesiacach walki, 500zl wydanych i przelanych 15 litrach Petrygo okazalo sie ze nagrzewnica byla zamulona i byl za slaby obieg:facepalm: ale za pomoca szlaucha udalo sie ja odetkac i 90 jak wryte:banan:
-
Pasek luzy ?
jak wiatrak na wiskozie to musi byc pasek, ale to moze nie pasek jest glosny tylko wiskoza chodzi na ostro
-
temperatura od 90 do prawie106
Witam, dołaczam sie do tematu. MAm taki sam silnik i dosc podobne objawy. U mnie temperatura dosc szybko(nie cale 5 minut) i juz 90C, pochodzi chwile, gorny waz robi sie cieply i temperatura idzie do 100C. WYmienilem pompe, wiskoze, 3 termostaty, uszczelnilem wsyztskei wycieki i nadal to samo. Jezdzilem troche bez termostatu z zakryta chlodnica i 90C jak wryte, na postoju, przy deptaniu i przy normalnej jezdzie. Uszczelka pod glowic robiona 6tys temu, zadnych znakow oleju w plynie i odwrotnie, pali jak dziecko, troche wody wywala przez tlumik ale robil sie syf pod korkiem ktory po sotygnieciu znikal(bialy). weze nie puchnal, po odkreceniu zbiorniczka troche plynu przybywa, Tyle moich obserwacji, co to moze byc??