Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej do B5 z concertem II


maq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym przymierzyć się do zaaplikowania u siebie MF. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie graty ( wersje sterowników, numery przekaźnika MF ) trzeba by zakupić? Mam u siebie włożonego concerta II cd i błądzę trochę po schematach i opisach z forum. Czy ktoś przerabiał temat podłączenia MF do radia z CAN i może coś podpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie robił. Chciał ale nie zdążył bo opchnął furę. Wysał mi nawet schematy ale do starszych radyjek. Znalazłem właśnie na necie świetny opis jak koleś założył multi + sterowanie z kiery tiptroniciem ( cały opis po angielsku ma 74 strony razem z wszystkimi numerami wtyczek itp) Kłopot jest teraz jeden: Wynika z tego, że tylko dwa sterowniki są w stanie wysterować radio po can. Na allegro są cale dwie sztuki za 150 zeta i za 219 :/ A do radyjek działających po data, ena, clock od 40 zł :/ . Concerta mi się zachciało :/ Może ktoś ma do opchnięcia takie cudo w rozsądnej cenie :??

3364156531.jpg numer przekaźnika 618 lub 616 ( bez tip )

---------- Post dopisany 01-09-2013 at 19:50 ---------- Poprzedni post napisany 11-07-2013 at 18:24 ----------

Witam. Udało mi się ogarnąć ten temat. Wczoraj odpaliłem kierę MF z a6 u siebie i steruje concertem II CD. Jak by ktoś potrzebował to mogę opisać sposób montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maq koniecznie opisz co i jak a mianowicie co mnie interesi

czy kolo kierownicy jesli masz polift czteroramienna podchodzi pod poduche mf czy kolo tez trzeba zmieniac

czy stara tasma nada sie ??

przekaznik mówisz potrzebny ten co ww??

co jeszcze itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest ten sam temat?

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/b5-akn-przelozenie-kierownicy-s-multifunkcje-165009/

Na ostatniej stronie jest schemat podłączenia. Ja mam pod Navi+ sterownik 609 (jeszcze jeden mi został nawiasem mówiąc :decayed:) i działa jak należy. Też podpinałem pod CAN we wtyczce przy radiu. Koło kiery jest to samo, ale w środku jest jeszcze sterownik i 2 dodatkowe przewody więc sugerował bym poszukać całego kompletu z poduszką MF (ja wyrwałem za 100zł kompletną styraną i przełożyłem sobie bebechy do lepszej). Taśma kwadratowa na 99% podejdzie (trzeba by sprawdzić czy ta górna wtyczka na 2 żyły przewodzi) - a jak podejdzie to odpada dodatkowo adaptacja czujnika skrętu lub ESP, już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Potrzebne tajle:

- kiera multi ze wszystkimi kablami w środku

- taśma kwadratowa

- przekażnik 609 (z nr softa takim samym jak nr softa przekażnika w kierownicy, np. D03)

- przewody najlepiej różnych kolorów, będzie łatwiej :decayed:

Podłączenie wg schematu jest łatwe i każdy powinien sobie poradzić. Godzina czasu spokojnie wystarczy (w zależności jak szybko poradzimy sobie z wyciągnięciem radia :grin:)

swoją drogą ciekawią mnie te przekażniki 616 i 618 czy działają zamiennie z 609 czy jaka jest między nimi różnica :eusathink: jak szukałem wszelkich info na temat multi w B5 to zawsze podany był przekażnik 609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z A6 przyciągniętego z DE na tajle. Zobaczę póżniej jak to jest wg ETKI, jak tam są nr przekażników podane, może jest opis, który nr do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Sorka że się tu nie odzywałem ale jakoś na jakiś czas temat zamilkł i myślałem że nie ma zainteresowania. Własnie skończywszy opis i chciałem go tu wkleić i dopiero odczytałem posty :P

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/montaz-kierownicy-multifunkcyjnej-sterowania-radia-can-concert-2-cd-rns-e-288412/#post3810082

Bediks jak coś to służę pomocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...