Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zobaczyć ciekawego po drodze ?


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Za parę dni wybieram się w góry, będę jechał przez Trzebinie, Zator, Wadowice, Jordanów, ... aż do Niedzicy, Szczawnicy, ... czy możecie mi polecić co po drodze mogę ciekawego zobaczyć ?:) Bo lubię jak gdzieś jadę po drodze zahaczyć o coś ciekawego :)

---------- Post dopisany 15-07-2013 at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany 13-07-2013 at 14:42 ----------

up?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niedzicy warto zwiedzić zamek, a w Czorsztynie ruiny zamku ale na to polecam jednodniowy wypad (na tych zamkach był kręcony m.in Janosik ) ,

również polecam wypad na Turbacz w Gorcach (od nowego targu wejdziesz w 1,5h), po drodze można spotkać przepiękne krajobrazy, pomniki przyrody:)

ale niestety nie znam takich miejsc, aby się zatrzymać na trasie na 15min i coś zwiedzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamki na pewno zwedzimy, ale myslalem ze moze ktos wie gdzie po drodze jest cos ciekawego na szybko do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę moje okolice :)

w Trzebini hmm jebie rafinerią :facepalm: raczej nic tam ciekawego nie zobaczysz a możesz poczuć właśnie jak wali ropą :) Jak pojedziesz i będziesz już czuł ten zapach będziesz wiedział że jesteś niedaleko właśnie Trzebini. Tak serio nic tam nie ma do zobaczenia miasto raczej przemysłowe różnego rodzaju zakłady itp itd Jedne ciekawe miejsce to balaton (dawny kamieniołom zalany wodą) dużo osób jeździ tam nurkować ponoć ciekawe rzeczy są na dnie od pojazdów po inne pierdoły.

W Zatorze masz Dinozatorland czyli miasto dinozaurów które się ruszają i ryczą + jakieś quady i kokardy tam są. Niedaleko Zatora i Wadowic bo w Inwałdzie jest miasteczko miniatur to mogę polecić ciekawe miejsce.

W Wadowicach hmm nie wiem może dom Jana Pawła II Cię interesuje wiem że można zwiedzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad balatonem bylem, kapalem sie :P W dinozatorlandzie bylem, w parku miniatur tez :) Myslalem bardziej o jakis zalewach, ruinach , tym podobnym , bo nie bedzie czasu by wstepowac gdzies, tak tylko zeby popatrzec na cos fajnego, ewentualnie cyknac fotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znacie jakies fajne i nie zbyt drogie hotele/kwatery prywatne nad naszym polskim wybrzeżem? Najlepiej blisko morza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWATERY w KOŁOBRZEGU -- UNTERKUNFT IN KOLOBRZEG -- ACCOMMODATION IN KOLOBRZEG -- NOCLEGI w KOLOBRZEGU

ja bylem tutaj, babeczka bardzo sympatyczna, pokoik fajny, ladny, lazienka wszystko bylo, telewizorek tez maly, necik :) od osoby ja placilem 45 zl , do morza mialem moze 5 minut spacerkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz po drodze do Szczawnicy do Limanowej na zapiekanki w rynku na ul. Matki boskiej bolesnej. Ta zapiekankarnia ma juz chyba ze 20 lat :) no i oczywiscie wejdz na krzyz w Limanowej... dobry spacerwk a u gory piekna panorama :)

Sent from my GT-S7710 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci za pomoc... :)

KWATERY w KOŁOBRZEGU -- UNTERKUNFT IN KOLOBRZEG -- ACCOMMODATION IN KOLOBRZEG -- NOCLEGI w KOLOBRZEGU

ja bylem tutaj, babeczka bardzo sympatyczna, pokoik fajny, ladny, lazienka wszystko bylo, telewizorek tez maly, necik :) od osoby ja placilem 45 zl , do morza mialem moze 5 minut spacerkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje ci za pomoc... :)
KWATERY w KOŁOBRZEGU -- UNTERKUNFT IN KOLOBRZEG -- ACCOMMODATION IN KOLOBRZEG -- NOCLEGI w KOLOBRZEGU

ja bylem tutaj, babeczka bardzo sympatyczna, pokoik fajny, ladny, lazienka wszystko bylo, telewizorek tez maly, necik :) od osoby ja placilem 45 zl , do morza mialem moze 5 minut spacerkiem :)

Nie ma sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jechał do Niedzicy to przejeżdżasz przez Rabke i Nowy Targ . W Rabce w parku masz solanki , można się nawdychać tych gazów lub wody solankowej się napić . W Nowym Targu masz słynne lody u Żarneckich w rynku . Dalej jedziesz przez zalew Czorsztynśki , bardzo ładne widoki i zdjęcia możesz jakieś na cykać . Dalej masz Krościenko i tutaj też masz parę atrakcji (park linowy po lewej stronie , jest też spływ na kajakach po Dunajcu) no i z Krościenka to masz już Szczawnicę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat a ja caly dzien siedze gdzie tu w gory jechac ?

Interesuja mnie przedewszystkim WIDOCZKI gory w tle gdzies w oddali zeby sie bylo na co pogapic ciszy spokoju

Jak ktos cos ma to pisac pisac

Myslalem o okolicy z 2 strony gobalowki Ząb i dalej albo bukowina albo cos w lewa strone patrzec z gory na dol mapy

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...