Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana tarcz i klockow tylnych - dam rade sam?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

muszę wymienić z tyłu tarcze i klocki. Czy dam radę zrobić to sam mając podstawowe narzędzia? Czy może są do tego potrzebne jakieś specjalne klucze? Dodam że hamulce są seryjne.

Pozdrawiam

Opublikowano

do wymiany potrzebujesz:

- klucz oczkowy 11

- klucz oczkowy 13

- klucz płaski 15

- imbus nr 8

- młotek 500g

- duzy śrubokre płaski

- duzy śrubokręt "krzyżak"

- klucz do szlifierki

- szlifierkę kątową ze szczotką czołową

- troche miedzianego smaru, lub jakiegos innego na wysoką temperaturę

- węzyk do spuszczenia płynu hamulcowego fi5

Opublikowano
  • Autor

Do wymiany tarcz i klocków potrzebuję szlifierkę kątową? :) Czy miałeś na myśli wymianę zacisków?

Opublikowano

nie, tarcz, musisz dokładnie oczysćic piaste pod nową tarczę

Opublikowano
  • Autor

No ok, ale płyn hamulcowy muszę spuszczać?

Opublikowano

Jak bedziesz wciskac tloczEk to musisz sie starego z zacisku pozbyc

Opublikowano
  • Autor

Hm... myślałem że płyn cofnie się do zbiorniczka, a widzę że to bardziej skomplikowane jest :)

Opublikowano

Po co Ci stary syf w ukladzoe ?

Opublikowano

Dev a jak to jest z smarowaniem powierzchni piasty do której przykłada się tarcze? Szukałem w kilku zródłach i jedni mowia ze miedzianym sprayem a drudzy ze dobrze oczyscic i odtluscic tylko.

pozdro:wink:

Opublikowano

Delikatnie trzeba nasmarowac bo jak wejdzie woda pomiedzy piaste a tarcze to zgrzeje to razem i bedzie problem z demontażem. Potem pojawia sie wżery na piaście i itd itp.

Opublikowano
  • Autor

Ale jak miałem niedawno płyn wymieniany, to nie muszę go odciągać z zacisku? Mogę tylko wcisnąć tłoczek?

No właśnie, tłoczek jest wciskany, czy może wkręcany?

Opublikowano

Jest wkrecany i wciskany, po to jest potrzebny klucz do szlifierki.

Zrob tak jak pisze a bedzie ok.

Opublikowano
  • Autor

Ok, ale czy spuszczanie płynu mogę pominąć? Wężyka nie mam, a jak miało by do tego dojść potem odpowietrzenie, to sam sobie nie poradzę.

A czy mógłbyś w skrócie napisać jakiego klucza do czego mam użyć, bo trochę ich wypisałeś :) Tłoczek wkręca się normalnie w prawą stronę?

Opublikowano

Sprawa jest prosta, odkrecasz 11 odpiwietrznik, druga osoba wciska hamulec i trzyma.

Ty wkrecasz do konca tloczek i zakrecasz odpowietrznik i po temacie.

KluczE sobie spokojnie dopasujesz, do odkrecenia jarzm

Jest imbus nr 8.

Opublikowano

Dev, orientujesz sie czy w B6 z tyłu konieczny jest demontaż łożyska do ściągnięcia starej tarczy?

pozdro:wink:

Opublikowano

Nie z tylu piasta jest razem z lozyskiem bez tarczy

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Trochę się podpinam pod temat:

Niestety przy próbie odkręcenia jarzm z tyłu obrócił mi się imbus w środku, a śruba ani drgnęła

Macie może jakiś pomysł jak ją sforsować bez demontażu całego zawieszenia?

B6 w Quattro

Opublikowano

Tylko demontaz zwrotnicy

Potem daj sruby na 6katny klucz

Nie bedzie cudow

Gwint M10x1.25

Opublikowano

A tarcza nie zejdze i nie wejdzie bez demontażu jarzm ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.