Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki do Audi A4 B6


Czarli

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie planuje na dniach kupić głośniki do mojego Audi a4 b6 do przednich drzwi, znalazłem na allegro takie: Głośniki Hertz DCX165 Audi A3 8P A4 B6 B7 Łódź (3389544409) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. co o nich powiecie??? Tylko,że jedna rzecz mi nie pasuje. Te głośniki co teraz mam zamontowane w aucie posiadają 2 wtyczki wpinane do głośnika, a te co chce kupic (link) posiadaj tylko 2 piny i do tego kable zeby je podłączyć. I kolejne pytanie jak to podłączyć skoro mam 2 wtyczki w glośniku, a w nowych sa 2 piny???

---------- Post dopisany at 22:12 ---------- Poprzedni post napisany at 22:11 ----------

i co chłopaki, nikt mi nie pomoże? ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu więc pozwolę się podpiąć pod ten temat.

Początkowo planowałem wymienić na głośniki bose, jednak przypomniałem sobie że mam dwa komplety takich oto głośników:

Hertz ESK 165 .4 oryginał kurierGratis Wrocław (3376522615) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Moje pytanie brzmi, jak takie głośniki mają się do nagłośnienia bose? ewentualnie jeżeli są dużo słabsze to czy przynajmniej będą grać lepiej od ORI które mam obecnie w aucie? No i jeszcze jedno pytanie, czy wzmacniacz który jest montowany seryjnie uciągnąłby te Hertze czy dobrze byłoby go wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje pytanie brzmi, jak takie głośniki mają się do nagłośnienia bose? ewentualnie jeżeli są dużo słabsze to czy przynajmniej będą grać lepiej od ORI które mam obecnie w aucie? No i jeszcze jedno pytanie, czy wzmacniacz który jest montowany seryjnie uciągnąłby te Hertze czy dobrze byłoby go wymienić ?

Miałem u siebie nagłośnienie Audi Sound System. Zamontowałem 2 zestawy (na przód i tył) HERTZ HSK 165.4 (125W RMS każda para). Na razie jest to podłączone pod fabryczne wzmocnienie(przód napędza RNS-e a tył ori wzmacniacz). Na początek zamontowałem HERTZ'e na przód, tył zostawiłem na seryjnych. Różnica w dźwięku między przodem a tyłem była zauważalna i to bardzo. Hertze grają bardzo czysto, ale to jeszcze nie jest to co by się oczekiwało. Czuć, że głośniki nie grają na pełnych obrotach - brakuje im mocy.

Na ori wzmacniaczach raptem jest 20W RMS na kanał i 50 W RMS dla subwoofera, co przy mocy tych HERTZ'y jest wartością bardzo niską. Dlatego, żeby to grało tak jak powinno trzeba koniecznie zamontować wzmacniacz.

Co do samego BOSE, to te HERTZE na pewno mają więcej mocy. Nagłośnienie Audi Sound System (10 głośników) ma moc zestawu jakieś 150W, a w przypadku BOSE jest to 215W. Gdyby do tych HERTZY doprowadzić po 100W RMS na kanał to już mamy 400W, a gdzie tam jeszcze subwoofer.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dobrze tyle tylko że moje ESK kryją się przy Twoich HSK :P Jednak jestem pozytywnie nastawiony i poszukam czegoś aby te Hertz'e zagrały przyzwoicie. Jednak już wiem sam sobie nie poradzę z podłączeniem wzmacniacza :kwasny: Może jest ktoś z okolic Tarnowskich Gór ( mogą to być nawet dalsze okolice :P ) kto ma pojęcie o tym i zgodziłby się pomóc mi w montażu nagłośnienia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na moje pytanie nie odpowiedzieliście co z tymi wtyczkami???

sa specjalne przejsciowki, widzialem ze duzo sprzedajacych za darmo doklada je zeby nie niszczyc oryginalnej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś jeszcze napisać w jakim przedziale cenowym szukasz zestawów głośnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ponieważ ten temat jest praktycznie tym, co dotyczy mojego przypadku, nie będę zakładał nowego - a pozwolę sobie podpiąć się tutaj.
No więc: w mojej A4 B6 ostatnio zaczął buntować się lewy głośnik w przednich drzwiach: wnioskując po brumieniu, które ostatnio staje się nie do zniesienia - wygląda na to, że dni tego głośnika są policzone, a zatem chyba będzie trzeba pomyśleć o godnym zastępstwie. Od razu zaznaczam, że nie mam na pokładzie systemu BOSE - i póki co nie stać mnie na niego. Po prostu zwykłe, fabryczne głośniki plus radio Pioneer.
I tu pojawia się moje pytanie: jaki zestawik za raczej niedużą kwotę będzie grał co najmniej tak samo dobrze (choć wiem, że jeśli idzie o fabryczne głośniki - niektórzy nie uznają ich za "dobre") lub nieco lepiej, niż to, co było wcześniej. Mam dość spore ograniczenia budżetowe, więc z góry podziękuję za odpowiedzi typu: "zmień całe nagłośnienie na BOSE" itp. Chodzi mi o wymianę dwóch (chyba to będzie najlepszym wyjściem - wymiana pary) przednich głośników na coś porównywalnego lub lepszego. Czy na przykład te głośniki będą odpowiednie:
http://allegro.pl/glosniki-do-audi-a4-b6-avant-powerbass-ps-65-i6692957225.html
http://allegro.pl/pioneer-glosniki-audi-a3-a4-b6-b7-a8-d3-seat-exeo-i6883722846.html

I ostatnia sprawa: jak to jest z tym montażem? Czy rzeczywiście jest tak łatwo i bezproblemowo? Pytam jako ktoś, kto jest totalnym laikiem w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...