Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatnie inny odcień lakieru po malowaniu błotnika- pod róznymi kątami


a4fan3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio zostawiłem auto u lakiernika - na błotniku miałem kilka rysek parkingowych. Lakiernik pomalował błotnik i spolerował całe auto. Wszystko jest ok, ale mam wrażenie, że jak spojrze pod niektórym kątem błotnik jest delikatnie ciemniejszy od drzwi. Dodam, że pod niektrymi kątami albo z bliska kolor wygląda na idealnie dobrany. O co chodzi ? :) Kolor auto taki błekitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolor ten sam ale producent i gama inna, to dzisiaj normalne. Sam malowalem z kolega trochę aut i widziałem jak po malowanie było idealnie a pod katem światła właśnie niby inny odcień. Urok napraw :)

Wysłane z iJablka 4s za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bardzo się rzuca w oczy? myślę że większość osób tego nie zauważy tylko ty wiesz że było coś robione więc rzuca ci się w oczy :decayed: z poprzednim autkiem miałem podobnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany sam błotnik ?

Powinien także ścieniować i drzwi by zniwelować różnicę.

Jeśli malowany tylko błotnik to słaby jakiś lakiernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by było spróbować ścieniować te drzwi ale może być za późno.

Powinno się to robić od razu, tą samą mieszaniną farby i ciśnieniem.

Wtedy nie będzie widać aż takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak kolega malował przednie drzwi to scieniował tez na tylne.i nie widac wogóle ze malowane.

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ----------

jedz do lakiernika i powiedz ze widac inne odcienie.jak nie umie to niech sie nie bierze za robote.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadałem z lakiernikiem, mówi, że po wycieniowaniu może być gorzej- w sensie że drzwi i błotnik będą ciemniejsze a reszta jaśniejsza. mówi, że każda perła będzie miała delikatnie inny odcień pod różnym kątem. że wystarczy inaczej stanąć i spojrzeć i nawet na samochodach, które wyjechały dopiero co z fabryki może być taka różnica. jak myslicie ? :)

ryzykować i cieniować teraz drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury opowiada zeby cie zbyc.:grin:po to sie cieniuje zeby nie było widac.

jezeli bardzo tego nie widac to ja bym to zostawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz nie scieniujesz samych drzwi.musiał bys malowac jeszcze raz błotnik i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz takiej samej farby ci napewno nie wymiesza.a jeszcze gorzej moze wyjsc bo wtedy błotnik moze byc inny odcien drzwi inny a reszta auta jeszcze inny.:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie ma tragedii to zostaw,jasne powinno się cieniować przyległy element i lakiernik powinien to uzgodnić z właścicielem bo motywem przewodnim są koszty , bo ktoś może nie życzyć tego sobie ponieważ ma fabryczny lakier itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę różnica nie jest aż tak bardzo widoczna to lepiej to zostaw, bo nie dość, że dodatkową kasę musisz wyłożyć to nie ma gwarancji, że będzie lepiej:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem już z kilkoma lakiernikami i ich zdania są podzielone :)

30 % mówi, że bez problemu wycieniują drzwi i będzie po kłopocie... :)

reszta niestety mówi tak, po wycieniowaniu na pewno będzie się zgadzał kolor drzwi przyległych, ale może być lekka róznica w kolorze w stosunku do drzwi tylnich... ma to wynikać z tego, że lakier bezbarwny potrafi niby przyciemnić jasny kolor...

dokładnie tak to wygląda:

Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...