Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 sedan + laweta


fanthomas18

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Znajomy zapytał mnie czy nie ściągnąłbym mu samochodu na lawecie do domu bo z tyłu coś jest zawieszenie jeb*ięte i nie da rady nim wrócić, więc mam takie pytanie, czy mając prawo jazdy kat. B mogę jechać swoją A4 B5 (waga 1220kg)+ laweta (waga nie do końca znana)+ samochód na lawecie (waga niecałe 1200kg). Czyli żeby przekraczało DMC 3,5t laweta musiałaby ważyć prawie tyle co jeden z samochodów (1000kg) a tyle na pewno nie waży, ale co z ewentualną kontrolą policji, ITD etc po drodze? Z góry dzięki za pomoc:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wg przepisów ruchu drogowego masa auta które ciągnie przyczepe (lawete) musi przekraczać masę zestawu ktory ciągnie. Czyli auto którym bedziesz ciągnął lawete musi mieć wyższa masę od tych 1200 plus laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko co chciałem wiedzieć to wiem, dzięki jeszcze raz za zainteresowanie i pomoc:wink::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

hmm , a jeżeli zestaw nie przekroczy 3500 kg DMC to też trzeba mieć viatolla? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem ma nie przekroczyć 3500 dmc ?????? sprawdź dokładnie jaki masz uciąg na haku wbity w dowód.

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim cudem ma nie przekroczyć 3500 dmc ?????? sprawdź dokładnie jaki masz uciąg na haku wbity w dowód.

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

to kolego czym wytłumaczysz fakt że ITD (od viatola) na naszej A4 czatuję na "laweciarzy" wracających z zachodu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze tylko powiedz co ty chcesz ciągnąć za lawete za sobą żeby się zmieścić w 3,5t biorąc pod uwage ze dmc :audi: wynosi 2110kg, to co ty za lawete chcesz ciągnąc i jakiego malucha na niej:eusathink:bo zostaje ci 1380kg na lawete z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam piszesz ze ITD czatuje... łatwa i szybka forsa dla nich i nie ma sie co dziwić.

Zmien auto na odpowiednie do ciągania

Jak dla mnie proste i logiczne..

masz auto przystosowane do tego wystarczy cos typu Sharan Galaxa

prawko E do B

i Viatoll

i nikt ci nic nie zrobi ...

czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam piszesz ze ITD czatuje... łatwa i szybka forsa dla nich i nie ma sie co dziwić.

Zmien auto na odpowiednie do ciągania

Jak dla mnie proste i logiczne..

masz auto przystosowane do tego wystarczy cos typu Sharan Galaxa

prawko E do B

i Viatoll

i nikt ci nic nie zrobi ...

czy tak ?

tak

kolego jeżeli laweta będzie dwu osiowa(a napewno będzie) to musisz viatoola mieć bo inaczej problem z ITD:wink:

Ale najlepsze są teksty ze dwuosiowa przyczepa to juz trzeba ... i inwencja piszących nie zna granic (nie interesuje ich magiczne 3500 DMC tylko ilość osi)

i tu miałem rację:wink:

---------- Post dopisany at 00:19 ---------- Poprzedni post napisany at 00:18 ----------

:closed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...