Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerwa na zacisku nr 15 - sygnał niezrozumiały


manio12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam pewien problem otóż w Audi A4 2,0 TDI CAGA od pewnego czasu podczas jazdy zaczyna mi migać żółta sprężynka na zegarach - przerwa z sterowaniu silnikiem czy coś takiego? Komp wywala w kilku miejscach brak sygnału bądź sygnał nie zrozumiały na przekaźniku, zacisku nr 15 w komorze silnika (kody; 0522, 0240), czy ktoś wie gdzie tego szukać, czy może ktoś miał podobny przypadek? Proszę o jakieś porady względnie schematy. Mam nadzieję, że to jakiś mechaniczny problem z jakimś stykiem??? Tematu nie chcę lekceważyć bo po pewnym czasie pojawił mi się również żółty symbol silnika, wyczytałem, że chodzi o jakość spalin, prawdopodobnie komputer nie inicjuje procedury autowypalania filtra cząstek stałych bo ma problem w postaci wcześniejszych błędów, jak mi się sprężynka nie pali to po pewnym czasie również gaśnie ta kontrolka z silnikiem. W ten sposób mi się krzaczy deska od pewnego czasu i się zastanawiam czy nie zajadę sobie pdf'a??? Pozdrawiam i proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty symbol silnika mówi o elektronice silnika ,standardowa procedura podepnij autko pod kompa i sczytaj błedy bo to podstawa do dalszych działań :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież podaję kody jakie odczytałem z kompa, a błąd silnika polega na tym, że sterownik czasem nie widzi silnika bo na jakimś zacisku nr 15 ma przerwę, więc pytam gdzie on się znajduje ten cały zacisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi czy ciezko jest spisac dokladny opis bledu najlepiej w jezyku angielskim lub niemieckiem wpisac w googlach i nacisnac enter? przeciez te silnik wkladaja we wszystkie pociotki vw...poszedles do mechanika, zaplaciles za odczytanie kodu bledu i nie spisales DOKLADNIE co do slowa opis bledu pod katem googli????... mialbys odp w minute

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy mam dokladnie takie:

0522 urządzenie sterujące silnika brak sygnału

0240 przekaźnik, zacisk 15 komora silnika sygnał niezrozumiały

problem polega na tym, że nie wiem gdzie szukać tego przekaźnika czy zacisku nr 15??? w googlach nic nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tej strony

http://www.airbagnews.com/PDF/Reader%20VAG%20Anleitung%20Fehlercodes.pdf

prawd niemieckie opisy Twoich bledow sa takie

01314 0522 Motorsteuergerät

00576 0240 Klemme 15

wpisujac juz tekst + opis widze w sumie troche linkow z niemieckich forow (nie wiem co w nich jest bo sie nie wglebialem)

To sam sprobuj z angielskimi opisami jezeli DE nie bardzo trawisz.

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...