Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6/B7] Potrzebuję pomocy - kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzis zamontowalem kamere cofania i dziala,ale tylko jak sie wlaczy cd/tv inaczej nic.zrobilem tak ze prad do kamery podlaczylem z tylnych lamp i jak wrzuce wsteczny to dziala kamera i myslalem ze bedzie tak ze automatycznie sie przelaczy obraz z kamery na monitor np jak bede sluchal radia albo navi a tu nic trzeba recznie przelaczyc na tv/cd.i teraz mam pytanie czy jest mozliwosc zrobic tak aby kamera wlaczala sie automatycznie na monitor a po wyrzuceniu biegu spowrotem bylo radio albo cd????bo troche to meczace aby ciagle naciskac przycisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz na pin C2 w rns-e podać jeszcze kabel z wstecznego oraz zmienić kodowanie :

w kanale 4 (grupa 37) musisz zmienić 0 na 1, najniższy możliwy soft rnse to 550

Jaką kamerę zamontowałeś ? I jaki moduł dałeś, z Kufateca ? (IMA)

PS dodaj prefix w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrob jakies How To do warsztatu.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.dzieki za pomoc dla pre_pl.a kamere kupilem od adamo razem z listwa(listwa jest od zwyklego avanta tylko ze z miejscem na zamek a ze ja nie mialem zamka w klapie to zakupilem listwe z zamkiem i w miejsce zamka idealnie siedzi kamerka)w dziale nasze a4 wrzucilem nowe fotki samochodu i tez zdjecie kamerki jak siedzi w klapie i obraz na monitorku.musze powiedziec ze jest niezle.

a ktory to pin c2????

ponizej rozpiska:

http://www.freeimagehost.eu/image/b315fa374631

aha chyba rozumiem.chodzi o kostke c pin 2 czyli rfsl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pociągnąć temat - czy do kamerki cofania oprócz Multimedia adaptera potrzbne jest cos jeszcze? I co konkretnie znaczy "kabel z wstecznego", pin c2 rozumiem, ale co to znaczy kabel z wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak chcesz zeby kamerka wlaczala sie w czasie kiedy wlaczysz bieg wsteczny no to musisz pociagnac plus z lampy tylniej od zarowki od wstecznego do kamery.a drugi kabel musisz pociagnac od wstecznego do radia do pinu c2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pociagnac plus z lampy tylniej od zarowki od wstecznego do kamery

to rozumiem

a drugi kabel musisz pociagnac od wstecznego do radia do pinu c2

konkretnie to skąd ma iść ten przedód do tego pinu c2? jeden koniec przewodu to pin c2 w RNS-e, a drugi? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi tez z plusa z lmpy wstecznego albo z czujnika wstecznego tylko ze ja nie wiem gdzie on sie znajduje.musial bys go jakos sam zlokalizowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało ci się podłączyć tą kamerkę by włączała się automatycznie?

Mi się udało , włącza się automatycznie gdy wbije wsteczny np. podczas słuchania mp3 czy radia ale obraz zrobił się zniekształcony jakby jakieś odbicia i jest przesunięty nieco w dół.

U ciebie jest ok? Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

* uzupełnij proszę profil - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ja jeszcze tego nie zrobilem nie mialem kiedy.moze jeszcze w tym roku to zrobie :P napisz do adamooo on powinien wiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie pytałeś to ja jeszcze nie nabyłem kamerki - pochwal się jaką kupiłeś i jak zamontowałeś - w otworze zamka? Avana masz w ogole czy sedanik?

Kamerkę kupiłem wbudowaną w ramkę tablicy rejestracyjnej , dokładnie coś takiego :

http://www.allegro.pl/item442402398_kamera_cofania_w_podkl_pod_tablice_rej_180_irda.html

Bardzo dobra jakość i nie trzeba nic kombinować;) tylko przewód trzeba pociągnąć do środka;)

Pytałeś o rodzaj nadwozia - avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie trochelipna ta kamerka.(zabardzo rzuca sie w oczy co daje kase zlodziejowi :evil:)a druga sprawa to jak chcesz ten przewod z kamerki wciagnac do srodka????chyba bedziesz musial wywiercic dziurke w klapie...jak sie uporasz z wejsciem kabla do klapy to pozniej idziesz pawa albo lewa strona klapy,u gory klapy masz gumowa rurke i w tej rurce sa kable(dobrze jest wciagnac tam kabel do rurki.ja tak nie zrobilem bo nie dalem rady.malo miejsca jest tam,ale jeszcze kiedys to zrobie.)mozesz kabelpuscic obok gumowej rurki.moj kabelidzie dachem,aby go tam wciagnac potrzeba rozebrac tylna lampke,srodkowa lampke no i przednia lampke.bierzesz jakis dobry drut no i pchasz od tylu do przodu samochodu pozniej podpinasz kabel do druta i po wszystkim.potem w prawo doslupka albo w lewonoido radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerke już mam zainstalowaną. Żeby pociągnąć kabel do środka musiałem ściągnąć tapicerkę klapy i od środka odkręcić 3 śrubki by wysunąć całą listwę, w której umieszczone jest oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Tam wpuściłem kabel od kamery i dokręciłem od środka te poluzowane nakrętki. Innego miejsca na wpuszczenie kabla faktycznie nie znalazłem, przecież nie będę wiercił dziur;) Musiałem oczywiście zdjąć lampę lewą bo podłączyłem + z kamerki właśnie z tylnej lampy od wstecznego, przewody prowadziłem lewą stroną w progach aż do radia. Jak chcesz by kamerka w RNS-E włączałą ci się automatycznie np podczas słuchania cd lub mp3 nie zapomnij pociagnąć razem z kablami od kamerki plus od wsteczego do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pociagniety plus tylko ze trzeba jeszcze przekodowac radio[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 11:25_________________________________________________a dziala u ciebie bez przekodowania????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kodowania działa ale trzeba ręcznie ustawić źródło na TV. Jak przekodujesz navi to po wbiciu wstecznego bedzie ci się automatycznie włączać np podczas słuchania mp3 czy radia, wyłączysz wsteczny powróci automatycznie do ostatniej rzeczy ;) Fajny bajer ale u mnie po podłączeniu właśnie w ten sposób by włączała się automatycznie mam zniekształcony obraz i nie wiem dlaczego:( Jak zakodujesz napisz czy wszystko u ciebie OK z obrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...