Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B5 1999 1.9 TDI 110 spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Dwa razy w odstępie jakiegoś miesiąca pojawił się problem: zapalam auto, ruszam i czuję brak mocy, tak jak by turbina działała ale nie na pełnej mocy. Po zatrzymaniu wyłączeniu i włączeniu auta wszystko wróciło do normy. Mechanik mówi, że turbina jest sprawna i nie ma żadnych błędów. Czy może się mylić, czy przyczyną może być inna usterka?

Opublikowano

Możliwe, że turbo masz do czyszczenia, ale bez logów nie ma co gdybać. To jest lektura dla Ciebie: Diagnostyka VAG. Najlepiej jakbyś zaopatrzył się w kabelek i program do diagnostyki: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/all-vag-com-kupic-

Opublikowano

Notlauf czyli przeładowanie. Ciągnie Ci do 3 tyś normalnie a później tryb awaryjny. Logi a może spróbuj ją najpierw przegonić na bucie :naughty: może być zapieczona geometria turbo lub n75 niedomaga.

Opublikowano

najpierw przegon pozadnie auto nastepnie jesli to nie pomoze posprawdzaj wszystkie wezyki od turbo czy nie sa luzne albo nie maja dziorki jesli to nie to podmien sobie od jakiegos kolegi z tym samym silnikiem n75 i sprawdz jesli nie n75 to pozostaje czyszczenie turbo.

Opublikowano

Zgadywać można do końca swiata. Znajdź kogoś z Vagiem(lub jeśli sam masz) zrób logi i wszystko się wyjaśni.

Opublikowano

Ciekawe czym ten mechanik diagnostykę robił, że błędów nie pokazało pewnie Corellem a nie VAG-iem. Podjedz do kogoś kumatego w okolicy ale masz notlauf-a. Co z tym zrobić poczytaj jest tego opór nawet tu na forum. Napisz co to za mechanik by go szerokim łukiem omijać.

Opublikowano

czasami też to jest wężyk od podciśnienia :) posprawdzaj :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Notlauf czyli przeładowanie. Ciągnie Ci do 3 tyś normalnie a później tryb awaryjny.

Kolego powiedz coś bliżej o tym co napisałeś. Kupiłem autko, mój pierwszy diesel. I właśnie zauważyłem taki objaw - od 1500 obr/min czuć że ciągnie a przy 3000 kończy się jazda bez względu na wbity bieg. Nie pytaj mnie o logi bo na tym etapie mojej wiedzy jeszcze nie wiem nic. Zakupiłem dopiero kabel więc powoli, ewentualnie powiedz czy będąc u mechaników mogę takie logi wołać. Silnik 1,9 AJM sprężarka świeżo po regeneracji.

Opublikowano
Notlauf czyli przeładowanie. Ciągnie Ci do 3 tyś normalnie a później tryb awaryjny.

Kolego powiedz coś bliżej o tym co napisałeś. Kupiłem autko, mój pierwszy diesel. I właśnie zauważyłem taki objaw - od 1500 obr/min czuć że ciągnie a przy 3000 kończy się jazda bez względu na wbity bieg. Nie pytaj mnie o logi bo na tym etapie mojej wiedzy jeszcze nie wiem nic. Zakupiłem dopiero kabel więc powoli, ewentualnie powiedz czy będąc u mechaników mogę takie logi wołać. Silnik 1,9 AJM sprężarka świeżo po regeneracji.

Wklep w :szukaj: notlauf lub przeładowanie a jak wykonać logi kolega podał link kilka postów wyżej :) po przeczytaniu kilku tematów

na 100% będziesz wiedział co jest z czym i jak to się je :)

Pozdro :)

Edit

tu masz bezpośredni link do tematu o diagnostyce TDI http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/

Opublikowano

Po wizycie u mechanika okazało się że urządzenie sterujące turbo (gruszka) lata sobie nieposkręcane po obudowie sprężarki. A że naprawa wymagała czasu i pieniędzy piłeczka odbita do montującego turbinę po regeneracji. Sprzedający poinformowany, odpowiedź co do usunięcia wady po niedzieli. Dziwne dla mnie jest jedynie to, że auto do 2,500 obr/min całkiem nieźle "idzie"...

---------- Post dopisany 20-08-2013 at 21:29 ---------- Poprzedni post napisany 17-08-2013 at 20:30 ----------

No cóż... sprzedający olał temat, trzeba było wziąć klucz w rękę i poskręcać wszystko samemu. Jedynie kosztowało mnie to 0,5l za pomoc :wink: auto śmiga aż miło...

Jutro 600km nad morze, aż jestem ciekaw.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.