Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki+czasem nierówna kilkusekundowa praca po odpaleniu na zimno


wowo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej A4 b8 z przebiegiem 140 tys. km pojawiły się dzwięki w czasie jazdy, głównie na luzie, po wciśnięciu sprzęgła w czasie zmiany biegu ale też słyszalne podczas jazdy, takie chrubotanie podobne do dżwięku jaki słychać gdy jedzie się na zbyt małych obrotach. Objaw się nasila, oprócz tego doszło jeszcze trzęsienie lub nierówna praca silnika podczas odpalania na zimno, trwa to kilka sekund i się stabilizuje. Dzieje się tak raz na jakieś 10 odpaleń. Mechanik nie jest pewien, mówi że może sprzęgło, może dwumas... No i to to chrubotanie delikatnie czuć na gałce zmiany biegów. Komp nic nie pokazał. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi moja byla B6 czasami tak po odpaleniu potrafiło zaczepać żę osad w soku na dnie zsiadniety sie rozmieszał :) :) szczegolnie zima sie tak dzialo - nic nie robilem i jezdzi dalej za blokiem u sasiada :) :) masz jakies problemy z wbiciem biegu ???? badz slyszalny dzwiek podczas wbijania ???? dwumas daje znac o sobie w wiekszosci przypadkow głośnym głuchym dzwiekiem na postoju na biegu jałowym gdzie po wciśnieciu sprzegła dzwiek ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie czy możecie mi pomóc mama przejechane zaledwie 74 tyś KM w Audi A4 B8 2008 r. i odpalam strasznie się tłucze z silnika, jak wciskam sprzęgło to trochę ustaje. Trzepie autem na boki jak w samolocie przy turbulencjach ? Czy to kolo dwumasowe przy takim przebiegu !!? ? :( Proszę o pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez padło przy 70tys wymienione na gwarancji, a potem przy 140tys tum razem ze sprzegłem wymieniałem. Tak ze nic dziwnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ten przebieg 74 tyś jest realny, mało prawdopodobne w 5 letnim aucie i do tego Avancie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dwumasy padają zbyt często w naszych avantach, nawet z małym przebiegiem:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie jest 190 tyś sprzęgło i dwumas ori od nowiści auto serwisowane w ASO

Nic nie stuka nie puka nie szarpie, to zależy od stylu jazdy i posługiwania sie sprzęgłem.

W b6 miałem przy sprzedaży 260 tyś i sprzęgło +dwumas też były od nowości zero stuków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...