Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż głośników Herz


Rekomendowane odpowiedzi

Może i tak, ale opisywałem zestaw taki jaki jest i jak gra. Nie mam zamiaru sie bawić w montaz do drzwi, nie będę nic dziurawił, łączył, zmieniał bo lubię po wszelkich "tuningach" oryginalne rozwiązania. Wrzuce serię lub orginalny wymiar na wypasie, nawet jak by to mnie miało kosztować i pierdzielę. Jechałem audi po przykreceniu do drzwi i stuki puki na dziurach i przy zatrzaskiwaniu drzwi, może i miał to źle zrobione ale wolę się nie martwić. Jeżeli kiedyś zdecyduję się na dobre audio to wymienię wszystko, ale na chwilę obecną wolę ta kasę włożyć w inne rzczy np. Nowe zimówki lub porządne tarcze ;)

---------- Post dopisany at 14:22 ---------- Poprzedni post napisany at 14:19 ----------

Ale Panowie jedno trzeba przyznać, że pomarańczowe śruby (oryginalne w kolorze auta) pasują do głosników ;)

---------- Post dopisany at 14:24 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ----------

Oryginalne wygłuszenie na całej tapicerce i głośniku wystarczy, ponieważ to nie sprzęt za 10 patyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

1. Te rozwiązania o których mówiłem, można zlikwidować i powrócić normalnie do serii bez żadnych strat.

2. Z wygłuszeniem do końca nie masz racji ponieważ daje bardzo dużo, seria nawet lepiej gra :)

3. Kolega prawdopodobnie miał nieudolnie i na odwal się poskładane drzwi. Ty jeśli wymieniałeś głośniki i złożyłeś drzwi do kupy wykonywałeś tą samą pracę. ( Jeśli nic nie stuka teraz, to prawdopodobnie po twoich modyfikacjach i tak by nie stukało)

4. Warto przy okazji sciągania tapicerki umyć drzwi od środka, sprawdzić kanały odpływowe i nasmarować prowadnice szyb.

Aha przyznaje śrubki fajnie wyglądają z tym kolorem, szkoda że ich nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już też zamówione głośniki Hertz ESK 130.4 i troche kolega mnie zmartwił że nie gra to jakoś rewelacyjnie. Będą one podpięte pod radio Alpine 4x50W. Sprzedawca mówił że zdecydowanie lepiej będą grały pod wzmacniaczem który też mam ale nie wiem ile w tym prawdy. Na czym polega wygłuszenie drzwi?? Znaczy wiem że się w nie wkłada jakąs mate czy coś takiego. Ale wygłuszyć całych drzwi się nie da bo wiadomo że są tam chociaż by szyby itd. Czy to może o wygłuszenie części drzwi tylko za głośnikiem?? I czym dokładnie się to wygłusza no i gdzie to dostane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już też zamówione głośniki Hertz ESK 130.4 i troche kolega mnie zmartwił że nie gra to jakoś rewelacyjnie. Będą one podpięte pod radio Alpine 4x50W. Sprzedawca mówił że zdecydowanie lepiej będą grały pod wzmacniaczem który też mam ale nie wiem ile w tym prawdy. Na czym polega wygłuszenie drzwi?? Znaczy wiem że się w nie wkłada jakąs mate czy coś takiego. Ale wygłuszyć całych drzwi się nie da bo wiadomo że są tam chociaż by szyby itd. Czy to może o wygłuszenie części drzwi tylko za głośnikiem?? I czym dokładnie się to wygłusza no i gdzie to dostane??

Wygłuszasz matami takimi jak np. GMS - sprawdź sobie na Allegro itp. Jeżeli chodzi o ESK to pod samym radiem bardzo się zawiedziesz. Mój dobry znajomy ma ten zestaw u siebie zasilony wzmakiem i mi ich gra nie odpowiada - bardzo sztuczny dźwięk i ostra góra. Ale to tylko moja opinia. Za te pieniądze szukałbym jakiś konkretnych używek bo ogólnie Hertze d**y nie urywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polecał też audio media ale mało znana marka jak dla mnie. JBLe z kolei lipe już robią. Myślałem by iść pod marke radia i wziąć głośniki alpine ale mówił że te hertze to najlepsze do grania pod radio a jrszcze lepiej pod wzmacniaczem. Kurcze sam już nie wiem. Trochę się zmartwiłem. Choć to też może kwestia dostrojenia radia. Bądź co bądź ta jednostka można ustawić za pomocą systemu Imprint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz i JBL są dobre ale nie te tanie. Ja osobiście wolę JBL.

A sobie robiłem na helix i jestem :-)

http://www.audiophile.pl/n/44_glosniki_16cm

A tu czemu wole JBL

http://www.elektrodor.pl/news/show/id/4

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polecał też audio media ale mało znana marka jak dla mnie. JBLe z kolei lipe już robią. Myślałem by iść pod marke radia i wziąć głośniki alpine ale mówił że te hertze to najlepsze do grania pod radio a jrszcze lepiej pod wzmacniaczem. Kurcze sam już nie wiem. Trochę się zmartwiłem. Choć to też może kwestia dostrojenia radia. Bądź co bądź ta jednostka można ustawić za pomocą systemu Imprint.

Pod samym radiem to totalnie nie wykorzystasz ich potencjału. Nie zdziwię się jak nie zagrają dużo lepiej od starej serii. One jak dobrze pamiętam mają ok 80W RMS a radio da Ci nie więcej niż 18-20W więc jak mają dobrze zagrać jak nie będą odpowiednio zasilone? Zainwestuj w jakiś używany wzmacniacz i wtedy będzie totalnie inna bajka. Ale tak czy siak marka Hertz mnie nie przekonuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem hertze w audi 90 z przodu ale podpięte pod wzmak plus sub i wzmacniacz z tyłu,to było granie którego nie mogłem się powstydzić,było czysto głośno i tak jak ma być,ciekawi mnie jedna rzecz tylko jak by zagrały hertze pod wzmakiem od bose,ale mocowanie głośników w 90 to inna bajka,tak kupujesz gotowe tashki wygłuszasz i słuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...