Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana nagrzewnicy.


thepunisher28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na samym początku powiem że jestem zielony w sprawach mechaniki, potrafię jedynie wymienić olej i zmienić koła na zimowe i może jeszcze parę drobiazgów, dlatego pisząc coś w tym temacie starajcie się precyzować odpowiedzi i używać prostych słów. Mój problem polega na tym że włączając ogrzewanie w samochodzie mimo ciepłego, a nie raz gorącego silnika nie dmucha mu powietrzem ciepłym nawet gdy przełączę żeby tak było. Czasem zdarza się że dmucha ciepłe ale tylko wtedy gdy przełączę na ogrzewanie do kabiny a nie pod szybą ale to rzadko. Przekręcając pokrętłem od temperatury w prawo i lewo czuć opór i słychać że coś przeskakuje więc to nie raczej jakaś linka czyżby nagrzewnica była padnięta? Proszę o pomoc, a i jeśli napisałem to nie w tym dziale co trzeba to napiszcie gdzie nam napisać a nie od razu do kosza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnies maske i zobacz czy oba weze idace do nagrzewnicy sa gorace? Jesli tak to nagrzewnica sprawna. Pozostaje dobrac sie do mechanizmow od sterowania klapkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem węże oba są gorące a lewy patrząc od przodu troszkę chłodniejszy, rozkręciłem cały przedni paneltak że widziałem które linki się przesuwają i wszystko wydaje się chodzić nic nie jest pęknięte dźwignei się normalnie przesuwają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przełączaniu tkwi przyczyna.

Nagrzewnica jest ok skoro jest przepływ i oba węże są gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ten problem w mojej B5 próbowałem chyba wszysttkiego.... Wymiane zostawiłem na koniec, płukałem kilka razy (różnymi specyfikami) i nic. Któregoś dnia przeczytałem gdzieś na forum że gość podłączył węże "na krzyż" pomyślałem że lepsze to niż ściągać deske. Możecie wierzyć lub nie ale pomogło, po tym zabiegu cieplutko i milutko w kabinie było:) Pamiętaj tylko o odpowietrzeniu układu. Pozdro:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zabierzesz się za wymianę nagrzewnicy sprawdź czy linki działają jak należy. Weź kogoś do pomocy - jedna osoba zmienia ustawienia nawiewu, a druga patrzy czy coś się rusza jak należy.

Czasem zdarza się że dmucha ciepłe ale tylko wtedy gdy przełączę na ogrzewanie do kabiny a nie pod szybą ale to rzadko. Przekręcając pokrętłem od temperatury w prawo i lewo czuć opór i słychać że coś przeskakuje więc to nie raczej jakaś linka czyżby nagrzewnica była padnięta?

Wskazuje to na problemy z linkami, możliwe, że sam panel ma problemy. Wymontuj panel i zobacz czy coś się nie połamało albo nie wytarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...