Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy po montażu ori haka i modułu - prośba o pomoc


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamontowaniu ori haka i modułu do haka (zaprogramowałem również moduł centralnej elektryki) nie kasują mi się błędy . Czy mam zrobić adaptację i przyuczenie CE - czy pomoże to w skasowaniu błędów.CE zakodowałem 10101.Ciekawi mnie ostatnia cyfra w kodowaniu czy jest dobrze mam auti bez bi-xenonu czy nie powinna być 2 zamiast 1:

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl

Part No: 8E0 820 043 AJ

Component: A4 Klimaautomat 2831

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

VCID: 69DDB9973BB9

1 Fault Found:

01206 - Signal for Duration of Ignition Off Time

27-00 - Implausible Signal

Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl

Part No: 8E0 953 549 S

Component: Lenksáulenmodul 0611

Coding: 00012

Shop #: WSC 06325

VCID: 43814B3F7955

1 Fault Found:

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść kolego!

CZy możesz podesłać jakieś namiary na link do materiałow instruujących w montażu haka do B7 lub B6, który to bardziej mnie interesuje??? Raczej w B6 jest podobna instalacja jak w B7. Nie moge znaleźć nic ciekawego na forum, a wiem że zasadniczy problem stanowi podłączenie instalacji elketrycznej z modułem włącznie. Chce zakupić ori hak używany wraz z wiązką i modułem. Zastanawia mnie gdzie powinienem wpiąć kabelki odchodzące od modułu, czy z tyłu auta jest jakaś kostka?? Czy trzeba ciagnąć jakieś kabelki aż do przekaźnika??? Z tego co się zorientowałem to dwie kostki w wiazce idą do modułu a jedna kostka z modułu wychodzi i nie wiem gdzie ona ma byc podłączona? Jakbyś mógł mi pomóc w tej sprawie to będę wdzięczny. Jestem trochę nowicjuszem w temacie elektryki, jak z mechanicznym zamontowaniem haka sobie powinienem poradzić tak z elektryką może być cięzko. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up

---------- Post dopisany at 20:43 ---------- Poprzedni post napisany at 15:45 ----------

Skasowałęm jescze raz błędy trochę pojezdziłem i jest ok - przyczyną było prawdopodobnie odłączenie zasilania.

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

CZeść kolego!

CZy możesz podesłać jakieś namiary na link do materiałow instruujących w montażu haka do B7 lub B6, który to bardziej mnie interesuje??? Raczej w B6 jest podobna instalacja jak w B7. Nie moge znaleźć nic ciekawego na forum, a wiem że zasadniczy problem stanowi podłączenie instalacji elketrycznej z modułem włącznie. Chce zakupić ori hak używany wraz z wiązką i modułem. Zastanawia mnie gdzie powinienem wpiąć kabelki odchodzące od modułu, czy z tyłu auta jest jakaś kostka?? Czy trzeba ciagnąć jakieś kabelki aż do przekaźnika??? Z tego co się zorientowałem to dwie kostki w wiazce idą do modułu a jedna kostka z modułu wychodzi i nie wiem gdzie ona ma byc podłączona? Jakbyś mógł mi pomóc w tej sprawie to będę wdzięczny. Jestem trochę nowicjuszem w temacie elektryki, jak z mechanicznym zamontowaniem haka sobie powinienem poradzić tak z elektryką może być cięzko. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Co do modułu to częśc trzeba podłaczyć z tyłu a częśc trzeba ciągnąć do przodu do MCE tam wpina się szynę can i zasilania. Stacyjkę można wpiąć z tyłu znaleźć kabel, uziemienia również. Co do samego montażu mechanicznego to trzeba sciagnąć tapicerkę z tyłu i zderzak, wyciągnąć starą belkę i włożyć nową i wszystko zmontować spowrotem. No i trzeba zakodować MCE.Jak masz jakieś dokładniejsze pytania pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...