Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy po zamotowaniu ori modułu haka


lezy1

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamontowaniu ori haka i modułu do haka (zaprogramowałem również moduł centralnej elektryki) nie kasują mi się błędy . Czy mam zrobić adaptację i przyuczenie CE - czy pomoże to w skasowaniu błędów.CE zakodowałem 10101.Ciekawi mnie ostatnia cyfra w kodowaniu czy jest dobrze mam auto bez bi-xenonu czy nie powinna być 2 zamiast 1:

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Address 08: Auto HVAC Labels: 8E0-820-043.lbl

Part No: 8E0 820 043 AJ

Component: A4 Klimaautomat 2831

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

VCID: 69DDB9973BB9

1 Fault Found:

01206 - Signal for Duration of Ignition Off Time

27-00 - Implausible Signal

Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl

Part No: 8E0 953 549 S

Component: Lenksáulenmodul 0611

Coding: 00012

Shop #: WSC 06325

VCID: 43814B3F7955

1 Fault Found:

01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)

49-10 - No Communications - Intermittent

---------- Post dopisany 25-08-2013 at 15:45 ---------- Poprzedni post napisany 09-08-2013 at 12:10 ----------

up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ilu miejscach będziesz pisał o tych samych błędach?

Licznik działa jak trzeba? Jakieś błędy tam się pokazują? Podłączałeś coś do licznika przy instalacji tego modułu? Jak odepniesz moduł błędy wracają? Sam moduł działa poprawnie?

Gdzie się podłączyłeś z CANami? Skąd brałeś +12v postacyjkowe do pinu 5 modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych błędach napisałem już jakiś czas temu w paru działach - myślałem że szybciej ktoś mi pomorze. Co do twoich pytań - nie zauważyłem żadnych zmian na liczniku, nic nie podłanczałem do licznika. Modułu nie próbowałem odpinać. Moduł działa poprawnie po podłączeniu przyczepki (nawet przeciwmgielne włanczają się w przyczepce a nie w samochodzie). Z canami wpiłełem się do szyny Can w CE (pin 12 i 13). Zasilanie stacyjki wziełem z kabla w bagażniku gdzie pojawiał się po włączeniu stacyjki. Wstawiłęm również dodatkowy bezpiecznik 30A na zasilanie modułu i z haka wpiełem się w przekaźnik odciążeniowy x-contact.

---------- Post dopisany at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

Już jest ok troche pojezdziłem - skasowałem jeszcze raz błędy i już nie wracają - prawdopodobną przyczyną było wyciągnięcie bezpiecznika, który wyciągałem aby zresetować navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli błędy będą wracały to proponuję sprawdzić miejsce wpięcia postacyjkowego plusa. Powinien zostać podłączony do czarnego przewodu wychodzącego ze stacyjki. Zasilanie modułu powinno zostać wzięte ze stałego plusa, natomiast osobny bezpiecznik zasilany z przekaźnika X (również 30A) powinien zostać dany na piny 9 i 10 gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...