Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podszybie - nie przylega dokładnie do szyby .


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem że na pewnym odcinku , ta guma od podszybia nie przylega dokładnie do szyby, i jest szpara między szybą a tą gumą .

Czy to niczym nie grozi ?

Obawiam się czy tam się coś złego :evil::naughty: nie stanie . Czy ta woda się gdzieś nie dostanie , jakaś ruda się nie zrobi czy coś .

Zdjęcie przykładowe (nie moje)

odcinek od jednej do drugiej strzałki

20100623205.jpg

chodzi o B5 z 99r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym wymienić kołki mocujące podszybie, może to pomoże.

Wiem.

Tylko chodzi mi o to czy jeśli tam się będzie woda dostawać to może się coś stać . Bo ta guma to wiadomo że z wiekiem już nie będzie tak przylegać idealnie do szyby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są te szczelinki między szyba a podszybiem i też właśnie się zastanawiam czy jak nie przylega dokładnie do szyby to czy ta woda nie narobi strat jakiś ale z drugiej strony to i tak ta woda tylko tam zlatuje bo pod aku jest odpływ i pod servo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie - u mnie była dziura że palec można było wsadzić, ale że trafiło mi się poliftowe podszybie to je wymieniłem. Ważne żeby dbać o odpływy w podszybiu (te koło akumulatora i koło servo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, czy nic się nie stanie kiedy dostanie się tam woda... jutro dam fotkę co dzieje się kiedy woda leje się na aku. jestem z lekka przerażony

ale myślę,że dzieje się to raczej podczas np. mycia auta na myjni, bo kiedy pada deszcz woda zdąży uchodzić kanałami

co do "uszczelnienia" podszybia, to nowe spinki pewnie trochę by pomogły (cena na all..... 11 zł szt!) ale bardziej stawiałbym na udrożnienie odpływów ew,dod. osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te spinki w ASO kosztują chyba z 5 czy 6 zł - nie pamiętam już ale na Allegro nie warto przepłacać.

U mnie to podszybie już kilka lat nie przylega idealnie do szyby i nic się nie dzieje - pod spodem jest rynienka odprowadzająca wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ogólnie nie ma co się stać bo u mnie nie leci woda na aku tylko jakoś obok nad filtrem kabinowym jest rynienka odprowadzająca a szczelinę miedzy szyba a podszybiem mam w 2 miejscach. Odpływy wyczyściłem teraz i jest czyściutko czyli tylko trzeba dbać o te odpływy żeby były drożne i takto woda nie dostanie się w niepowołane miejsce dobrze rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...