Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Podszybie - nie przylega dokładnie do szyby .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Zauważyłem że na pewnym odcinku , ta guma od podszybia nie przylega dokładnie do szyby, i jest szpara między szybą a tą gumą .

Czy to niczym nie grozi ?

Obawiam się czy tam się coś złego :evil::naughty: nie stanie . Czy ta woda się gdzieś nie dostanie , jakaś ruda się nie zrobi czy coś .

Zdjęcie przykładowe (nie moje)

odcinek od jednej do drugiej strzałki

20100623205.jpg

chodzi o B5 z 99r.

Opublikowano

Proponowałbym wymienić kołki mocujące podszybie, może to pomoże.

Opublikowano
  • Autor
Proponowałbym wymienić kołki mocujące podszybie, może to pomoże.

Wiem.

Tylko chodzi mi o to czy jeśli tam się będzie woda dostawać to może się coś stać . Bo ta guma to wiadomo że z wiekiem już nie będzie tak przylegać idealnie do szyby .

Opublikowano

u mnie też są te szczelinki między szyba a podszybiem i też właśnie się zastanawiam czy jak nie przylega dokładnie do szyby to czy ta woda nie narobi strat jakiś ale z drugiej strony to i tak ta woda tylko tam zlatuje bo pod aku jest odpływ i pod servo

Opublikowano

Nic się nie stanie - u mnie była dziura że palec można było wsadzić, ale że trafiło mi się poliftowe podszybie to je wymieniłem. Ważne żeby dbać o odpływy w podszybiu (te koło akumulatora i koło servo)

Opublikowano

aha no to dobrze to jutro biore się za sprawdzenie i wyczyszczenie całego podszybia dzięki za info

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

no nie wiem, czy nic się nie stanie kiedy dostanie się tam woda... jutro dam fotkę co dzieje się kiedy woda leje się na aku. jestem z lekka przerażony

ale myślę,że dzieje się to raczej podczas np. mycia auta na myjni, bo kiedy pada deszcz woda zdąży uchodzić kanałami

co do "uszczelnienia" podszybia, to nowe spinki pewnie trochę by pomogły (cena na all..... 11 zł szt!) ale bardziej stawiałbym na udrożnienie odpływów ew,dod. osłony

Opublikowano

Te spinki w ASO kosztują chyba z 5 czy 6 zł - nie pamiętam już ale na Allegro nie warto przepłacać.

U mnie to podszybie już kilka lat nie przylega idealnie do szyby i nic się nie dzieje - pod spodem jest rynienka odprowadzająca wodę

Opublikowano

czyli ogólnie nie ma co się stać bo u mnie nie leci woda na aku tylko jakoś obok nad filtrem kabinowym jest rynienka odprowadzająca a szczelinę miedzy szyba a podszybiem mam w 2 miejscach. Odpływy wyczyściłem teraz i jest czyściutko czyli tylko trzeba dbać o te odpływy żeby były drożne i takto woda nie dostanie się w niepowołane miejsce dobrze rozumiem

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.