Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie pali cylinder


rafles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, mianowicie samochód nie pali mi na jeden cylinder, może i na dwa.

Objawy: samochód chodzi jak harley davidson, całą budą trzęsie i 3-ci bieg to maksymalny przy prędkości na prostej, szybciej niż 80 nie pojedzie...

Zacząłem od sprawdzenia świec i przewodów. Świece wszystkie zalane od góry, przy elektrodach to dwie całe były w oleju usyfione a dwie suche. Świece które były suche były od dołu cewki, a kolejne dwie poprowadzone przewodami.

Propos przewodów: morzyłem je miernikiem na 20k-ohm, na jednym wykazało 1,56 a na drugim 1,81

Cewki nie mam jak sprawdzić..

I pytanie, czy przewody nadają się już do wymiany? Wie ktoś może jaka powinna być nominalna wartość przy dobrych przewodach?

PS.

Tą usterkę złapałem podczas powrotu z urlopu, autko przebyło jakieś 150km w takim stanie, mam nadzieję że w niedziałających cylindrach nic się nie porobiło...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te zalanie to od tego że uszczelka ci poszła pod pokrywą, sprawdź czy te świece w ogóle mają iskrę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Podłączałem pod VAG'a to jest parę błędów ale nic z silnika, tyle że pokasowałem... :)

Wymieniłem świece i przewody bo nie pamiętam kiedy i czy w ogóle były wymieniane :) Potem w przewód każdy z osobna wciskałem świecę i do masy na rozrusznik, aby sprawdzić czy jest iskra. Także wyszło, że w 1: jest 2:słaba 3:jest 4: wogóle nie ma.

Po wymianie świec i przewodów przejechałem się kawałek i 4-ta świeca jest jak nówka, nigdy nie dostała iskry.

Obstawiam że poszła cewka zapłonowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cewka tak jak piszesz :) Te cewki z ADR sporo wytrzymują, ale niestety i ich żywot jest ograniczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...