Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mały problem chyba z radiem


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

siema

kilka dni temu zamówiłem wzmacniacz axton c109 suba i 2 dni temu kupiłem nowe radio alpine cde 170rr, wczoraj złożyłem wszystko ładnie do kupy i dzisiaj zauważyłem, że do 15vol głośności łądnie wszystko gra a po przekroczeniu 15vol dźwięk się zgłaśnia, ale jakby słabnie, tzn sub gra słabiej i przednie głośniki (podłączone bezpośrednio pod radio) tak samo. radio nowe, sub nowy, wzmak używany ale od forumowicza, który się tym zajmuje.

po odłączeniu wzmaka dzieje się to samo, a jak przestawię fader na tył tak, żeby sam sub grał, też słychać osłabienie. czy to będzie nie sprawne radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na końcówke mocy radia (oczywiscie jeśli reszta jest podłączona prawidłowo - wzmacniacz i okablowanie)

Próbowałeś podłączyć inne radio? Jeśli masz to podłącz i wykluczysz jedną z przyczyn albo samą przyczyne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile omów mają głośniki bo jak 2 to lipa i gotuje radio. Mój Alpine do 20 ok a dalej przesterowanie.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sub ma 4ohm, dzisiaj założyłem 16cm na przód i zobaczę czy będzie różnica. bo te stare to były dwa różne :facepalm:

ogólnie to do 25 mogę wykręcić radio i tył gra czysto a stary przód przy 15 nie dawał rady, dlatego ustawiałem przód ciszej, ale to uj a nie granie...

---------- Post dopisany 24-08-2013 at 07:15 ---------- Poprzedni post napisany 23-08-2013 at 22:54 ----------

z przodu są 4ohm, które przestają grać, tzn zaczynają trzeszczeć przy 13-14, jak mam ustawiony fader na 0.

uwalona końcówka mocy tyczyłaby się chyba raczej tylko przodu, bo na wyjście rca nie idzie żadna moc, o ile się nie mylę, a osłabienie słychać tu i tu.

kuźwa, że też nie wziąłem przedłużonej gwarancji, miałbym wymianę na miejscu a tak mogę oddać radio w październiku do serwisu, bo zjadę do polski, a oni będą mieli na to miesiąc czasu :facepalm:

---------- Post dopisany at 08:04 ---------- Poprzedni post napisany at 07:15 ----------

przewertowałem jeszcze raz wszystkie ustawienia i zauważyłem, że przy wyłączonym loudness nie ma problemu, ale jak włączę, to po 15 vol jest spadek mocy. mimo to normalnie robi się głośniej, ale dźwięk jest słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo powinien z założenia podbijać do około 10 to jak kontur w naszych starych radiach.

Chociaż jak wysokie mam na 5 a niskie 2 lub 3 to jest najlepiej.

Tam w ustawieniach jest jeszcze ze można ustawić od 80Hz basy i 12.5 wysokie mi tak najlepiej.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas mam ustawione na 60, wysokie 12.5 właśnie.

w głównych mam bas na 7 mid na 0 i wysokie na 4 ;)

---------- Post dopisany at 10:18 ---------- Poprzedni post napisany at 10:15 ----------

lpf i hpf też na 60 mam ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowsze radio bo u mnie nie ma lpf i mid. Mam je od 7 lat 2 klocki wyskoczyłem ale było warto. Bas od 60 i max wysokie 7 może dusić sprzęt bo głośniki mogą mieć inne pasmo przenoszenia.

Sony Xperia Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy basie 80, 120, 160 jest tak samo.

no ja je kupiłem nowe dwa tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 5 jest to samo, na 6,7, nie ma znaczenia. dobra, wydaje mi się, że nie ma co drążyć tematu bo do niczego nie dojdziemy, w październiku oddam radio na gwarancje...

dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taką opcją też się liczyłem.

ogólnie teraz mam ustawienia tak jak pisałem powyżej, ale fader -3 (brak głośników z tyłu), bas 7 mid 0 treble 4 i wyłączony loudness.

jakość dźwięku jest zadowalająca, mocy nie traci, a rozkręciłem narazie radio do 30 vol/35, wyżej mi nie trzeba a i sprzętu mi szkoda.

te ustawienia są finalne przy tym zestawie który mam, więc myślę, że jeśli nic więcej nie będzie się działo z radiem to ominę serwis.

jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc i zainteresowanie tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...