Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cabrio 2,5 TDI R5 AEL - black and white

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam i u mnie.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem audi cabriolet z 1997 roku. Jednostka napędowa to 1,9TDI - 1Z.

Seryjne wyposażenie:

- ABS

- Klimatyzacja

- 2xAirbag

- Skórzana tapicerka

- Podgrzewane fotele

- El.dach

- El.szyby

- El.lusterka

- Centralny zamek

- Wspomaganie kierownicy

- Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera

Modyfikacje:

- zaślepiony zawór EGR - zrobione

- Wolna odma - zrobione

- Wtryski - "216" - zrobione

- Wywalony kat. - zrobione

- Większy dolot - zrobione

Plany:

- Nowe falusie - zrobione

- Nowe zderzaki ( poliftowy przód + tył) - zrobione

- Ładniejszy daszek z nową szybką - zrobione

- Zaciski dwutłoczkowe - S2 - zrobione

- Kute wahacze od S2 - zrobione

- Czerwone skór z audi TT 2007r - - zrobione

2011

Minęło już trochę czasu więc trzeba odświeżyć temat.

Co się zmieniło - na pewno wiedza na temat cabrio :)

- Nowe felusie 16" momo corse i oponki 205/50

- Nowa chłodnica - Nissen

- Nowe środkowe światełko stopu

- Tylni zderzak poliftowy ( taki jak powinien być)

- Wskaźnik doładowania turbiny

b0e043dffb2339cbm.jpg

2012

01.05.2012

- Nowy ale używany w bdb stanie czarny daszek :) z idealna tylnią szybką. + Nowe zamek dachu od klapy.

- Nowe nadkole od strony kierowcy.

fd08160c60a259bcm.jpg

868042a986f206f8m.jpg

16.07.2012

- Tempomat (super sprawa - dziecinny montaż)

585dfca1ad1478a7m.jpg

06.09.2012

- Zaciski dwu tłoczkowe od S2 do tego nowiutkie tarcze ATE + komplet klocuszków

- Zderzak CFL + pomarańczowe kierunki :) miodzio:)

02.10.2012

Tak prezentuje się juz po pewnym czasie w moich rękach :)

c6f49b91f1bd097dm.jpg

Nowy felunek na zimę :)

7447b8775ff289f5m.jpg

06.10.2012

- Przyszła pora na nowe amorki, odboje z osłonami do tego nowe poduszki amorka oraz nowe końcówki drążka.

4818d1059f6effcfm.jpg

08.10.2012

- Wahacze S2 z nowymi tulejami i końcówkami już On Board :)

c616e679204ebff8m.jpg

16.12.2012

d72c6d4f7caea408m.jpg

42b22eea7f7e4decm.jpg

13bbfbb4232dc504m.jpg

e099f253c8fedb33m.jpg

1fbfba67e86aa676m.jpg

19.12.2012

e8e5fdd167494451m.jpg35b1b58fbdf1d4d5m.jpg

2013

- Przyszła pora na nowy lakierek :) szczegóły str 2.

W kolejności:

- Dodatkowe zegary - zrobione

- Kompletny EDS (zakupiony czeka na chwile wolnego żeby zamontować)

W planach:

- Większa turbawka :)

- W następnym terminie przyjdzie pora na zawieszenie tylne :)

28.07.2013

Nowe fotele do deskorolki

zi6n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zvuu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

MEMORY

07.2010 - zakup audi cabrio

07.2010 - Nowe felgi i opony

07.2010 - Olej 10W40 + filtry (olej, paliwo, powietrze, kabina)

08.2010 - Rozrzad

08.2010 - Regeneracja zacisków, wymiana tulejowania przód tył.

---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 22:27 ----------

[ Dodano: 2013-02-28, 19:46 ]

Przyszła pora na nowe co nieco. Jako że uzbierało się trochę do zrobienia z powłoką lakiernicza zdecydowałem się na nowa powłokę lakiernicza o to parę zdjęć z przygotowania do całego wydarzenia :)

68375330606a6167m.jpg dcfbeb0a52af9ccam.jpg 338243318399d73am.jpg 9688bf94afe2dab6m.jpg 03ac36b6170e6f31m.jpg

mały setup z postępu, wymiana błotnika na nowy :) stary był szpachlowany i zaczęło to się rozłazić. Nie było sensu szpachlować na nowo więc błotnik zostanie wymieniony na nowy stary:)

c219b51d68ea8efem.jpg 47a88b2ae620b8a4m.jpg 2191d3f508352732m.jpg

Trojkolorowiec

6f42038b250da8a3m.jpg 39c9addfedfc7119m.jpg

a może taki kolorek

06b9e2734a565ef9m.jpg d43d5e970fd450dem.jpg

Na razie właśnie nie wiem czy iść w 5x112 czy szukać czegoś ciekawego w 4x108 bo szczerze na 4 szpilki już ciężko co jest ciekawego znaleźć:) ale chyba uderzę w 5 szpilek :) a gleba wpadnie na - 40 na początku czerwca :)

Na pokładzie zawitał wreszcie nowy kolektor dolotowy

eb4b351f9f955718m.jpg 47fc624d7beef789m.jpg b3ea4bace46e8251m.jpg

Muszę tylko troszkę uszczuplić wygłuszenie maski :)

A tak autko wygląda po małym setupie:)

48712416af53d842m.jpg

0c2f7b97ca62332em.jpg

e830b0766c0f5394m.jpg

Maleńki update , żeby nie było że nic się nie dzieje:) pomału trwa kompletowanie rupieci do zmiany na ciut większy ukł. dolotowy

intercoolery.jpg

Oraz tulejowanie sanek i tylnego zawieszenia

czescin.jpg

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

14.08.2013 - Nowa motorowania 2,5 TDI R5 AEL - 140 KM

image.jpg

Opublikowano

AEL odpalony ?

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze kolego siedzi sobie grzecznie w A6, muszę skrzynie kupić i po mału będę się brał do roboty.

Opublikowano

rewelacja projekt, legendarne r5 w tdi pod maska w cabrio które niedługo będzie już klasykiem, naprawdę moje gratulacje :)

Opublikowano

No i ten dźwięk R5-TDi ..... ;)

Opublikowano

ciekawie ... ale jeszcze bardziej mi podoba się cupeta:wink:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Postępy z prac, silnik 1,9 już poza pokładem

vkjq.jpg

li0u.jpg

Z nowości to zawita tył USA oraz rozstaw 5x112

A tak prezentuje się USA/Japan backfront

0odh.jpg

Tak klapa coś nie tak:) ograniczniki są wyciągnięte :)

Jeśli chodzi o zmianę rozstawu to na przód zawitają piasty od A4 B5 1,8t a tył to wiadomo A6 C4 całość już skompletowana i czeka na swój moment, jedyny problem jaki może stworzyć to spasowanie piast ze skrzynia czyli przeguby i półosie, ale to wyjdzie w praniu:)

Skrzynia jaka zagości to 5 biegowa manualna od AWX oznaczenie FHN - podziękowania dla Arwam za danie cynku:)

Jak by ktoś był ciekawy co ta skrzynia potrafi

FHN:

Przełożenie główne : 3,44

wsteczny : 3,44

1 > 3,77

2 > 2,17

3 > 1,36

4 > 0,90

5 > 0,68

prędkości

2000 obr/min > 102 km/h

2500 obr/min > 127 km/h

3000 obr/min > 153 km/h

3500 obr/min > 178 km/h

4000 obr/min > 204 km/h

4500 obr/min > 229 km/h

Opublikowano

tylko szkoda ze sprzeglo zostanie mniejsze z ta skrzynia

Opublikowano
  • Autor
tylko szkoda ze sprzeglo zostanie mniejsze z ta skrzynia

Sprzęgło jeszcze nie wiem?? może od 2,8 albo wyśle swoje do regeneracji i wzmocnienia:)

Na razie przewiduje bez grubszych modów tak do 200 ps i do 400 nm:)

Opublikowano

mozesz miec problwm z upchaniem duzego dwumasu czyli 240mm na 8 srub do tej skrzyni bo generalnie nigdy nie bylo 240mm w 5 biegowkach 1.9tdi

mozna zastosowac dwumas z AVF 130KM 6 bieg bo jest wyjatkiem i jest mniejszy (niższy) ale ten z kolei jest na 6 srub mocowany do wału

czemu nie wsadziles skrzyni od AELa 6 bieg?

Opublikowano
  • Autor
mozesz miec problwm z upchaniem duzego dwumasu czyli 240mm na 8 srub do tej skrzyni bo generalnie nigdy nie bylo 240mm w 5 biegowkach 1.9tdi

mozna zastosowac dwumas z AVF 130KM 6 bieg bo jest wyjatkiem i jest mniejszy (niższy) ale ten z kolei jest na 6 srub mocowany do wału

czemu nie wsadziles skrzyni od AELa 6 bieg?

Dwu mas będzie ori z AEL :) kolega z audi80 już przerabiał ten temat i wszystko pasi.

6 za duża do budy, znaczy się może nie za duża ale trzeba by kombinować z mocowaniem a tu mam wszystko p&p a długość praktycznie ta sama co 6

Opublikowano

to daj znac czy upchasz to sprzeglo bo jestem ciekaw

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Pomału ruszamy z robotą. Kanał już gotowy, także coś zaczynam działać.

Silnik gotowy już do wyciągnięcia, pogoda trochę popsuła zabawę.

cec1d51e0750b355m.jpg

A tu nowy felunek ori ASA BBS. Felgi czeka odnowienie, złote rotory i ranty w polerce.

c8722631f1716ff2m.jpg8dc8353a835c8bdcm.jpg

---------- Post dopisany 04-05-2014 at 18:25 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2014 at 15:51 ----------

Korzystając z dzisiejszej poprawy pogody przystąpiłem do dalszych prac:)

O to rezultaty:)

79f403a5f28fc0d2m.jpg

i jeszcze to

318b44fd814b5498m.jpg

Sprzęgło wyrusza do regeneracji

3f2c5c5de93368f7m.jpg

Blok silnika do piaskowania i malowania, głowica i dekiel idzie w polerkę:)

Opublikowano

fajnei się dzieje :) jeszcze zajmij się tą rudą przy kielichach żeby było cacy :)

nie myslales o piaskowaniu całej komory?

Opublikowano
  • Autor

Ta ruda przy kielichach to w A6 ona już zakończyła swój żywot:)

Komora w bezdachu jest cacy :) nie ma co tam ruszać :)

Opublikowano

a spoko, na telefonie nie widzialem roznicy :decayed:

Opublikowano

Wielkie brafo za checi do pracy :hi:

Opublikowano
  • Autor

chęci są tylko czasu brak :( sezon już wystartował. Myślałem że się wybiorę na Vag Nysa ale chyba się nie obrobię, ewentualnie pojadę w takim stanie jak będzie :)

Opublikowano

a gdzie ty ten silnik wyciagasz i wkładasz :polew: sorry dziwnie napisałem. Ale z tego co widze po chmurka ?

Opublikowano
  • Autor
a gdzie ty ten silnik wyciagasz i wkładasz :polew: sorry dziwnie napisałem. Ale z tego co widze po chmurka ?

Warsztat w przygotowaniu jest :) ale kanał już gotowy i wylewka :) teraz tylko dach poskładać i będzie git.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.