Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problemy z zamknięciem lewej przedniej szyby od kierowcy


maximuspl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z zamknięciem lewej przedniej szyby od kierowcy. Coś strasznie charczy i szyba nie może się zamknąć.

VAG error

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 959 433 BC

Component: Komfortgerát T3B 1311

Coding: 06730

Shop #: WSC 63351

01034 - Electric Window Thermal Protection Active: Driver

35-10 - - - Intermittent

samochód był na czyszczeniu - podejrzewam, że coś się zalało w przełącznikach ...

jakieś pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal ten błąd i zobacz czy się pojawi, zdaje się że są jakieś zabezpieczenia przed obciążeniem i czasem wywali błąd jak się dużo korzysta (ale nie jestem 100% pewny)

Ale to charczenie jest niepokojące, może właśnie dlatego pojawia się ten błąd, bo jest zbytnie obciążenie przy otwieraniu szyby.

Zdjąłbym tapicerkę i psiknął jakimś "szprajem" do smarowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ... jak czytałem na forum opisy i spojrzałem na drzwi to ni cholery nic mi się nie zgadza z zaślepkami i śrubkami do odkręcenia ...jedyną jaką znalazłem to zaślepka pod uchwytem ...masz może jakieś foto B6 tych drzwi ze strzałkami gdzie są te śrubki ... umówiłem się w ASO na 6 rano jutro :( bo mam wyjazd na tydzień ale wolałbym to sam zrobić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem go ... ale mam dylemat czy muszę wszystko odkręcić aby rozebrać tapicerkę ??? A rączkę i przyciski może da się same wyjąć aby zobaczyć czy w przełączniku jest wilgoć .... nie chce czegoś uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Coś strasznie charczy i szyba nie może się zamknąć.

...

jakieś pomysły ???

Miałem taki problem w Golfie III i okazało się że linka mechanizmu zaczęła się rozczepiać (przecierała się i pekały włókna w lince), no i linka do wymiany. Na pierwszy rzut oka nic nie było widać ale cały mankament pojawił się w zwijarce :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik akurat był sprawny więc wystarczyła wymiana samego mechanizmu składającego się z dwuch prowadnic i linki która jest fabrycznie zwinieta w zwijarce. Należałoby się dowiedzieć o te prowadnice ja dostalem w 'lepszym' sklepie motoryzacyjnym, musiałem czekać dwa dni wpłacając zaliczkę. Wymieniłem sam, było troche ciężko z wyciągnięciem i włożeniem a najgożej jest później ustawić szybę aby równo szła w prowadnicach. Lepiej jak druga osoba jest do pomocy bo przytrzzyma szybę i jak się dobrze ją ustawi do chodzi jak lala. :) Cena ok 150 zł. Ale ja to wymieniałem w golfie III i mysle że w audi będzie podobnie choć nie wiem na 100% bo nierozbierałem drzwi w audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...